Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehetne az ellen tenni,...

Mit lehetne az ellen tenni, hogy ne nézzenek cigánynak?

Figyelt kérdés

Kreol bőröm van, barna hajam, nagy zöldesbarnás szemem.

Nem viselkedek cigányosan, rendes családom van, apukámra hasonlítok.

Még az ük nagyszüleim közt sem volt roma.

Régebben nagyon sokszor utólag megtudtam, hogy azt gondolták rólam először, hogy roma vagyok a külsőm miatt. Mostanában már ritkán szokott ez előfordulni, élőben már egyáltalán nem, utoljára tavaly áprilisban. Webkameráztunk barátnőmmel és akkor is megemlítették, hogy biztos van bennem vonó.

Miért kell a kreol bőröm és a sötét hajam miatt egyből lecigányozni? Ennyire buták lennének az emberek? Mit tehetnék ellene?


2013. febr. 6. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Miért baj az, ha cigánynak néznek? Én cigány vagyok, olyan a nevem is, kicsit talán az akcentusom is, ezt hoztam otthonról, nem tehetek róla. Nem érdekel, hogy ez látszik a külsőmön és a beszédemen, amíg valaki nem úgy áll hozzám ismeretlenül, hogy "mocskos cigány". Az a lényeg, hogy ne ítéljenek el ez alapján első látásra. A leírásod alapján téged nem ítélnek el, barátkoznak veled, normálisan bánnak veled. Szerintem tök mindegy, hogy milyen származásúnak néznek, ha normálisan, emberként tekintenek rád és nem ítélnek el egyből.
2013. febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól öltözöl, normálisan viselkedsz, normális társaságban jelensz meg, nem fognak annak nézni, akármilyen a színed!
2013. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki erre célozgat mondd neki hogy téved és kész.Nit kell ebböl nagy drámát csinálni.lényeg hogy te tudod hogy nem vagy cigány.Ha meg az lennél akkor valószínü az néhány százalék normális réteghez tartoznál gondolom a fenti válaszadó is oda tartozik a stílusából itélve.
2013. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz mással! Nekem is van egy hasonló barátom. Csak addig néznek rá furcsán, amíg meg nem szólal, amikor már látják, hogy normálisan beszél, rendes gyerek, jó humora van, soha semmilyen hátrány nem érte.


Amúgy a normális romákról is 2 perc beszélgetés után lehet tudni, hogy normális, nyugodtan adhatsz neki munkát, nem fog lopni, stb.

2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mutatsz képet? :)


Nekem nem a cigányokkal van a bajom, és szerintem másnak sem. Hanem a viselkedésükkel, stílusukkal.

2013. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Utolsó: nem, nem mutatok képet.:D

2013. febr. 7. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Privátban, naaaa. Imádom a sötét hajú és szemű lányokat :-)
2013. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!