Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Komolyan van olyan, hogy az...

Komolyan van olyan, hogy az ember előbb mond ki valamit, mint meggondolja?

Figyelt kérdés

Van a nénikém, és kb utálom, mert mindenért beszól. Ha áthív kajálni a családot, és én eszek még 1 kanállal mint amennyit kiszedtek nekem, akkor mondja, hogy "jaj, elne hízzál!" sértő hangnemben.

Meg minden ilyen apróság. Mondok vagyis mesélek valakinek valamit(nem neki) és beleszól, meg kioktat, hogy "mert nem úgy kellett volna..."

És utálom ezt.

Az ilyen embernek nem tanították meg hogy nem vágunk bele a másik szavába, pláne ha nem hozzánk beszél?

És mindig panaszkodok anyámnak, hogy Én pedig nem megyek hozzájuk. Mert mindig megjegyeznek nekem valamit.

És azzal védik, hogy "jaj, nem akar rosszat, csak előbb kimondja mint hogy meggondolná..."

Na ezt nem akarom elhinni! Ilyen nincs? Akkor másik nem tom 1 millió ember hogy tudja meggondolni, hogy megsérti a másikat, ha ilyeneket mond neki?

Most ilyen tényleg lenne?

Kifogásnak érzem.



2013. febr. 7. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Van, aki nem gondolja át, hogy amit mond, azzal megbánt-e valakit. Szerintem néha mindenki jár így, a nénikéd kicsit ennél szélsőségesebb eset, de ugyanez...
2013. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést minek írtad ki? Te írod, hogy ilyen a nénéd, aztán meg megkérdezed, hogy ilyen tényleg van-e! Minek?
2013. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Igen,sok ilyen van,ő talán már annyira megszokta ezt,hogy észre sem ceszi,hogy ezzel megbánt.Valaki túlzásba viszi,valaki csak néha csinálja ezt.Azért ne utáld,hanem próbáld ne felidegesíteni magad azokon,amiket mond.Mintha észre sem vennéd,vagy amikor ilyet mond,kezdj el vele beszélgetni valami egészen más témáról.Pl. ha azt mondja,nehogy elhízzál,te kérdezd meg tőle,hogy milyen volt a napja,vagy szereti-e a csokit,vagy ilyesmit. :) És szeresd :)
2013. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedül él, igaz? A nagynéni.
2013. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem, van férje meg gyereke is.

Nem úgy utálom, csak utlom ezeket a helyzeteket. Én nem szólok oda senkinek ilyen megjegyzést. Akkor mondok véleményt bármiről, ha megkérdeznek.

2013. febr. 7. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért csinálja ezt,mert ő ilyen,neki ez a stílusa.Nem tudsz vele mit kezdeni,megváltoztatni nem tudod.Hiba mindenkiben van,neki ez a hibája.Amúgy tényleg lehet,hogy neki nem tűnik fel,mennyire negatívan veszed,amit mond.Talán észre sem veszi,ha megbánt valamivel,tehát nem tudatosan csinálja,vagy néha valóban kiszalad olyasmi a száján,amit nem gondolt át.Én ráhagynám ezeket a dolgait,nem foglalkoznék vele.
2013. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!