Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen okokból közösíthetnek...

Milyen okokból közösíthetnek ki valakit egy iskolai osztályból? És akit kiközösítettek hogy érheti el hogy ne legyen kiközösítve?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 20:51
 1/4 yuda ***** válasza:

Iskola és közösség válogatja. Például kiközösíthetnek valakit, mert meglopja az iskolatársát.

Konkrétan tudok ilyen suliról és gyerekről, telefont lopott..máskor laptopot, mégsem közösítették ki. Valószínűleg akit meglopott az utálta, de a többiek ezután is beszélgettek vele.

Tudom, nem épeszű az egész, mégis megtörtént.

Normálisabb iskolában ez helyrehozhatatlan és örök bélyeg.

Ez a közösséget jellemzi.

Nagyapám azt mondta, hogy a becsületet elveszteni egy pillanat és újra visszaszerezni nagyon-nagyon nehéz, ha lehetséges egyáltalán.

2013. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- szemüveg, fogszabályzó, mondjuk ez az én időmben volt, mostmár szerintem normális dolog

- más nemzetiségű, nem feltétlenül "gáz" származású, csak más, mint a többi

- nem "menő" ruhák

- nem "menő" szokások

- személyiség miatt, pl. zárkózottság, fura szokások

- kirívóan rossz, vagy jó tanuló

- csúnya, csámpás, stb. nem feltétlenül zsíros-kócos, egyesek már azt is kinézik, aki nem hajvasalóval jár iskolába


Engem is kiközösítettek, mondjuk a végén már viszonylag normális viszony alakult ki a többiekkel, de inkább átmentem máshová, ott tök népszerű lettem. Szóval nem az ember a hibás hanem a közösség, ami megtalálja a gyenge pontot. Mondjuk az új osztályomban senki nem volt kiközösítve.

2013. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Katolikus suliba járok, azt hogy kinek milyen a ruhája, van a fogszabályzója, egyéb külsőség sem érdekelnek senkit.

Viszont van olyan osztálytársam, aki senkivel sincs igazán jóban.

Az annak köszönhető, hogy szarik bele az egész osztályközösségbe, semmi sem érdekli, magának köszönheti. Tényleg olyan unszimpatikus megnyilvánulásai vannak: szavazunk valamiről--->^Tartózkodom, mert nem érdekel^, stb.

"Szóval nem az ember a hibás hanem a közösség, ami megtalálja a gyenge pontot" Ezzel nem értek egyet, bár lehet hogy csak azért mert normális helyre járok, ahol nem cikizzük egymást– nem gáz rendesen tanulni.

2013. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen okból kiközösíthetik, amin nem biztos, hogy lehet segíteni.
2013. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!