Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért cikibb az, ha valaki...

Miért cikibb az, ha valaki humán tárgyakból (irodalom, történelem) "buta", mint az, ha reálból (matek, fizika)?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel összevesztem és ő tette fel ezt a kérdést, szerinte nem ciki,hogy nem tud bizonyos alapvető dolgokat, sosem hallott még nagyon híres (!!) történelmi személyekről én pedig azt mondtam neki,hogy ez ciki. Ő pedig úgy gondolja, hogy semmivel sem cikibb, mint az, ha valaki nem tud bizonyos képleteket. Szerintetek?


Miért tartozik jobban az alapműveltséghez a történelem, mint a matek?


2013. febr. 7. 22:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ milyen közegben vagy. A wall streeten pont lesz@rják, hogy nem ismered a történelmet, ellenben a kongresszusban....


És most jöjjön a személyes vélemény:

Szerintem az, hogy valaki humán területen nagyon buta az a lustaság és érdektelenség jele. Merthogy a matek-fizikára fogékony agyaknak hamar megmarad a séma a fejében és mint egy robotikusan alkalmazza azt.. Hogy egy régi matektanáromat idézzem: "azért nem szerettem a történelmet, mert arra tanulni kellett".

2013. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
Mert a magyart és törit csak meg kell tanulni, azon nincs mit érteni, nem kell számolni meg ilyesmi. Ellenben a matekkal, biosszal, kémiával és fizikával, amiket meg kell érteni ahhoz, hogy meg tudd tanulni
2013. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem ciki az,ha valaki kevésbé vagy egyáltalán nem művelt.Az a gáz,ha nem intelligens(üvöltözik az utcán,illetlenül viselkedik..stb.).

Amúgy szerintem aki a reál tantárgyakból okos,az valamennyire az életben is meggondoltabb,mint egy humános..én humánból vagyok jó,de kevésbé vagyok meggondolt,mint mondjuk egy reálos.De az ellentéte is bebizonyosodott.Szóval..itt már semmi sem biztos.

17/L

2013. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
56%

ma 22:38


Drága, nagyobb igazságot fejeztél ki az életről, mint álmaidban is gondolnád. Ez a válasz mindenre: "itt már semmi sem biztos". Tényleg semmi sem az! Minden módon megnyilvánul az életben minden, szó szerint, annyi ember van, hogy minden változat megtalálható.


A probléma ott kezdődik, ahol a történelem során mindig is: Feltesznek egy kérdést egy előfeltételezéssel (mint pl ez a kérdés is).


19/F

2013. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
kedves 19 éves fiú, nem vitázni akarok, kérlek, inkább a kérdésre válaszolj, oszd meg az álláspontod.
2013. febr. 7. 22:45
 6/34 anonim ***** válasza:
Megosztottam.. az első válaszoló is én vagyok :).
2013. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
akkor jó. nyilván előfeltételezéssel teszem fel a kérdésemet, mert egy vitáról van szó éppen ezért még szép, hogy szerepel benne az álláspontom.
2013. febr. 7. 22:51
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden tantárgyból vannak olyan dolgok, amiket illik tudni. Oké, a másodfokú egyenlet megoldóképletét nem tudnám megmondani, de egy művelt ember tudja, hogyan kell átlagot, százalékot számolni, tudja, hogy a sebesség az út és az idő hányadosa, hogy a víz az H2O és hogy ki volt Napóleon vagy Ernest Hemingway. A "speciálisabb" tudás pedig már érdeklődés kérdése.
2013. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet.
2013. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
szerintem az azért ciki, ha valaki töriből meg magyarból ötös de matekból meg kettes mert ahhoz meg egyszerűen nincsenek meg a képességei
2013. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!