Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az öregebb bácsiknak...

Miért van az öregebb bácsiknak a kezén ilyen nagyon kezdetleges "tetoválás"? Általában számok, betűk. Mit jelképez?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert börtönben voltak, és ott csak házibarkács módon tudtak tetoválni.
2013. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal annak van ilyen, aki 1. börtönben volt

2. egyesek a katonaságnál csináltak még ilyesmit.


Ezeket maguknak "gyártották", illetve egymásnak. Gondolom, számukra van jelentősége ezeknek a jeleknek.

2013. febr. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ma is láttam kettőt,az egyikük ujjain 945 volt.

köszi a válaszoat.:)

2013. febr. 15. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a születési évük volt: 1945
2013. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért nem gondolnám, hogy minden öreg bácsi börtönviselt, akin tetoválás van. Sokkal valószínűbb, hogy a hadseregben csinálták, és vagy a bevonulásuk, vagy a szabadulásuk évszáma, és a szerelmük monogramja van rájuk tetoválva. (A nagybátyám kezén az az évszám volt, amikor a nagynénémmel megismerkedtek, + a nagynéném monogramja. Neki is a seregben készült.)
2013. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jut egy vicc:


- Nagymama, már tudom mi volt a nagypapa a háború alatt.

- Na micsoda?

- Villanyszerelő.

- Miből gondolod, aranyom?

- Megtaláltam a padláson a sisakját és két villám van rajta.

2013. febr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha az alkarjukon van, és szív, név, évszám, portré stb., akkor valószínūleg katonai tetoválás. Általában azoknak van, akik hosszabb ideig szolgáltak a seregben. A nagypapámnak is van, bár az övé nem annyira kezdetleges. Az átlaghoz képest igényesebb, persze akkoriban még nem tudtak olyan profi tetovásokat készíteni, mint most, sokkal inkább stilizáltak voltak az ábrák. Az egyik alkarja belsõ részén az nagyi és az õ neve + az akkori évszám van tõrrel átszúrt szívben, a másikon pedig az elhunyt húga portréja és a neve (mindig azt hittük, hogy egy régi szerelme, mert kerülte a témát :D).


Akinek az ujjain, kézfején vannak tetkói abból a korosztályból, az sanszosabb, hogy börtönben volt, de abban sem vagyok biztos.


Engem az izgatott mindig, hogy néhány idõs nénin is van, de honnan?

2013. febr. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!