Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A buddhizmus szerint minden...

A buddhizmus szerint minden élőlény a boldogságot keresi. Akkor ha velem ordibálhat mindenki egy sort, attól hogy lesznek boldogok?

Figyelt kérdés

Haza jön apám, ideges, a munkahely miatt, nincs lóvé, késik a fizetés, beszólt neki a főnöke.

Nyitva felejtettem az ablakot, és kihűlt a szoba. Ezért ordít velem 1 sort, hogy mi a f***é nem figyelek oda!

Tesóm ideges mert leszólta valaki, akkor valamiért rám is mérges lesz, bejön, ordít velem visszaszólok, hogy gondolkozzon el kivel beszél, és milyen hangnemben, még jobban ordít, majd bevágva az ajtót kimegy.

Leejtettem 1 tányért teli kajával, amit egyből föltakarítottam, de anyám ideges mert ideges apám, ezért lehord, hogy milyen drága az étel, meg a tányér...


Most a buddhizmus szerint minden ember sőt, élőlény a boldogságot keresi életében, és csak a szenvedéstől akarnak megszabadulni.

De attól, hogy az apám/anyám/tesóm üvölt, ordít, magas lesz a vérnyomásuk, hol lesznek boldogabbak, mint előtte voltak?



2013. febr. 17. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a buddhizmushoz.
2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Vezesd be őket is a buddhizmusba. Tanulják meg mi az igazi érték, nem a pénz, meditáljatok, jógázzatok, mindent ami beletartozik. Jobbat nem tudok, de ha ez sikerül talán mindannyian boldogok lesztek.
2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak simán feszültséglevezetés, nem örömforrás a számukra...
2013. febr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
az előzőknek igaza van.
2013. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, Arisztotelész is megírta a Nikomakhoszi etikában, hogy az ember alapvető célja a boldogság, de ez nem ilyen egyszerű. Vannak békétlen és önsorsrontó emberek. Amit Te nem értesz kérdésedben, azt én sem. Teljesen természetes, hogy az emberben néha felmegy a pumpa, de sokan életvitelszerűen veszekednek mindenért. Nem irigylem őket.
2013. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy fura amit mondani fogok, de ha ebben a szituációban van is keleti nézőpont akkor az ez: Nem az apád ordítása idegesített fel, hanem ahogyan reagáltál az apád ordítására tett idegessé.
2013. febr. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ők nem lesznek ettől boldogok, de attól még biztos vagyok benne, hogy boldogok akarnak lenni, csak nem tudják, hogy hol keressék. Neked annyit kell tenned, hogy kizárod a rossz gondolatokat és a lehetőségekhez mérten nem mész bele az ajtócsapkodásba.
2013. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!