Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Társadalommérnök Ki ő és mit...

Dex79 kérdése:

Társadalommérnök Ki ő és mit csinál? Hol lehet tanulni ill. mit kell tanulni ehhez a szakmához?

Figyelt kérdés

2013. febr. 19. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

nem tudom, de kíváncsi lennék


nekem olyan "van diplomám, fizessetek jó pénzt, cserébe okoskodok" szaga van

2013. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd a közösség- és társadalomszervező címszavak alatt.
2013. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom elvileg a politikában, közigazgatásban kellene tevékenykednie és valami olyanokat számolnia, hogy az egészségesen működő társadalomhoz mi kell, egy-egy szegmens mekkora legyen, kinek mennyi a fenntartási költsége, milyen kapcsolatok vannak a rétegek között és hogyan lehet őket elhelyezni, a városok hogyan épüljenek fel ahhoz, hogy minden normálisan tudjon működni, ne legyen kényelmetlen és minél gazdaságosabb legyen.


Pont az, amit a mostani politikusok nem csinálnak, mert kb. csak a saját - és néhány kivételezett réteg - érdekét nézik.

Vagy ha már a mérnök szó benne van - melyik építészmérnök az, aki a tervezett házban csak azt nézi, hogy a keleti oldalfal alsó része stabilan álljon? Attól még összedől a ház. Kb ugyanez van ma Magyarországon.


Egyébként szerintem bármilyen társadalomtudomány, közgazdaság, esetleg jog jó lehet hozzá.

2013. febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te jó ég, a mérnökképzést is utolérte a büfészak-rém?!
2013. máj. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül büfészak, ha nem csak társadalomtudományos téren "számol".

Szerintem olyasmik is beleférnek a munkájába, mint lakóparktervezés, városi övezetek hatékony elhelyezése, tehát pl. ne szopjanak az emberek a lakóövezetből ipari övezetbe ingázással, a közlekedés tervezésében a társadalmi igényeknek jobban megfelelő hálózat, utak kialakítása, stb.

Persze nem ő fogja megtervezni a buszt meg a betonutat, de egy településmérnök munkájához szerintem közel állhat a dolog.


Ha a politikai részről nézzük, akkor pedig a társadalomban azt lehet számolni, hogy pl. mennyi létminimum alatti segélykérő embertől nem dől össze a rendszer, mennyi adó, nyugdíj, támogatás lehet x mennyiségű társadalmi réteg esetén, hogy ne menjen mínuszba az államkassza, stb.

Ma épp ez az egyik probléma, hogy nagyra nőtt a nyugdíjas réteg, sokan kapnak szociális támogatásokat, viszont a dolgozó, termelő réteg száma csökken. Az adókat pedig emiatt folyamatosan emelik, (na meg a mutyizások miatt, hogy saját zsebbe is menjen).

2013. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!