Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincsenek már értelmes...

Miért nincsenek már értelmes egyedi emberek? Mind beolvadtak a tömegbe, vagy már nem érdekli őket a közösségi élet?

Figyelt kérdés

Pár éve még sokkal érdekesebb embereket lehetett megismerni, voltak igazi egyéniségek, gondolkodók, aktív, érdekes, sokszínű emberek. Ma meg már csak sablonribancok meg rajcsávók vannak mindenütt, bár a fiúk közt vannak értelmesebbek még, de többségük csak dugópartnert keres.


Akiket régebben megismertem, azok már mind nem igazán élnek közösségi életet, és azóta már megismertem pár közösségi oldalt, és egyik se jött be. A közösségi összejövetelek meg általában csak arról szólnak, hogy piáljunk együtt, semmi szürkeállomány, vagy pénzbe kerülős szórakozás, ezért meguntam, és inkább neten próbáltam ismerkedni, be is vált, ott még voltak értelmes emberek. De egy ideje már ott sincs semmi, és az utcán is egyre inkább azt látom, hogy az emberek mind egyformák lettek és laposak.


Ehhez hozzájárul az is, hogy nem tekintek valakit pusztán attól érdekesnek vagy különlegesnek, mert rokker, vagy akármi, azok is ugyanolyanok mint a plázacicák, csak feketében. Attól, hgy 2 méteres fültágító van valakiben vagy a legújabb trendi tetkót varrja magára, nem lesz érdekesebb, belül mind egyformák.


Van aki hasonló dolgokat tapasztalt?


Tudom hogy majd jön egy rakás leszólás is hogy általánosítok meg velem van a baj, előre szólok, hogy nem érdekel, de nyomassátok. :)


2013. febr. 24. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
elfajult a világ
2013. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is észrevettem, sajnos nekem is az van, hogy ha hívnak valahova, és megyek, mindig a piálás, a ribanctánc (én így hívom) és az értelmetlen hülyeségekről való 'beszélgetés'=kiabálás a másikra megy. Ezért inkább nem is megyek sehova, mert nem érzem jól magam.

Viszont nem kell feltétlenül külső alapján megítélni az embereket. Elismerem, sok emberről lerí, hogy divatrocker (hogy már ugyanazt a példát hozzam, mint te), de vannak értelmes emberek még, igaz nem sokan, és nem is észrevehetőek, mert a sok ordítozós direkt felkelti magára a figyelmet, ezáltal a többi háttérbe szorul.


Egy kérdés: írod, hogy nem érdekel, hogy általánosítasz, ezzel viszont magadat is beleveszed az agy nélküli, idióta emberek tömegébe.

2013. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, csak nem látod őket. Ebben leginkább a médiának van része: ott van pl. az Éden Hotel.

Egy rakás mihaszna, buta, tucatember, akik néhány millióért megalázzák magukat egy ország előtt.

2013. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, hogy mi számít egyedinek.


Szerintem az gondolkodásban dől el, nem pedig a külső devianciáktól.


De, a kérdésedre:


"nem igazán élnek közösségi életet"


A szövegben benne van a válasz. :)


Legalább is én ezt akalmazom. Meglehet, hogy csak antiszoc. vagyok, nem pedig egyedi. :D

2013. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Viszont nem kell feltétlenül külső alapján megítélni az embereket. Elismerem, sok emberről lerí, hogy divatrocker (hogy már ugyanazt a példát hozzam, mint te), de vannak értelmes emberek még, igaz nem sokan, és nem is észrevehetőek, mert a sok ordítozós direkt felkelti magára a figyelmet, ezáltal a többi háttérbe szorul. "


Nem külsőről beszélek, ezeket az embereket többnyire ismertem is valamilyen szinten. Kedvenc időtöltésük a piálás, meg a pózolás, hülyeségeket beszélnek, persze poénos, csak egy idő után elég unalmassá válik.


"Egy kérdés: írod, hogy nem érdekel, hogy általánosítasz, ezzel viszont magadat is beleveszed az agy nélküli, idióta emberek tömegébe."


Olvasd el mégegyszer, mit írtam.


Nem nézek TVt a híradón kívül, valós emberekről beszéltem.


"Szerintem az gondolkodásban dől el, nem pedig a külső devianciáktól. "


Szerintem én is ezt mondtam, mégis sokan a külsejükkel akarják meghatározni magukat.


""nem igazán élnek közösségi életet"


A szövegben benne van a válasz. :)


Legalább is én ezt akalmazom. Meglehet, hogy csak antiszoc. vagyok, nem pedig egyedi. :D"


Gondolom okkal kerülöd az embereket akkor. Környezettől is függ.

2013. febr. 24. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor a nyers erő dicsőségét hirdetik, amikor a trendi az, hogy vagy ugyanazt szajkózzák, mint te, vagy nemzetietlen/csőcselék/elmeháborodott/gazember/idióta (fokozható szókincstől függően) az illető, akkor értelmes emberek bezárkóznak. Ha nagy a sár és még dobálják is, nem mégy az utcára.

De azért itt is vannak gondolkodó emberek. Érdekes, ha egy kérdésre adott válaszok száma akkor sok, akkor vagy értelmes (de közel sem azonos véleményű) hozzászólók jöttek össze, vagy az alpáriak. Keveredés ritka. Ez nem véletlen, mindenki a hasonlók társaságában érzi jól magát.

De a fizikai kapcsolat (ismeretlenekkel) időrabló, nehézkes, és rendkívül rizikós, ezért a tartalmas beszélgetést igénylők már nem választják ezt az utat. Az interneten gyorsan lehet dönteni és változtatni.

2013. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de én már az interneten is ritkán akadok ilyenre. ha égis, jellemzően az ország másik végében lakik
2013. febr. 25. 08:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Az általad egyedinek és értelmesnek titulált emberek nem feltűnőek, nincsenek szem előtt, de ettől még léteznek. Csak éppen egy visítva vihogó plázacica vagy egy fültágítós szerencsétlen feltűnőbb. Az átlagos külsejű illető, aki egy könyvet olvasva ül a villamoson és néha csendben lapoz, olyan, mintha ott se lenne. De attól még ott van.

Nehéz ezt megfogalmazni, de nekem az a tapasztalatom, hogy a lenyűgözően értelmes, frenetikusan jó fej és elképesztően egyedi emberek egyszerűen nincsenek szem előtt. Semmi olyan külső jellemvonásuk nincs, amivel magukra vonnák a figyelmet, és nem is csinálnak semmi olyan jellegzetes dolgot, amely feltűnővé tenné őket. Az értelmes ember nem akar feltűnni. Inkább odahaza sakkozik vagy olvas.

Éppen ezért nem is lehet olyan tanácsot adni, hogy menj ide és ide, mert itt és itt lehet értelmes emberekkel találkozni. Az értelmes embereknek nincs gyűjtőhelyük, mert aki gyűjtőhelyre jár, az már uniformizálódik és elveszít valamennyit az egyediségéből. (Nem ezért nem járnak gyűjtőhelyekre, de attól még így van.)

A legjobb tanács, amit adhatok, az, hogy ne gyűjtőhelyeken próbáld fellelni az értelmeseket, mert ott nincsenek. California Coffee Companybe, Starbucksba, irodalmi kávéházakba, vagy éppenséggel a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár kávézójába inkább azok járnak, akik szeretnének értelmes emberekkel megismerkedni, vagy szeretnének értelmes embereknek látszani.

Maguk az értelmes emberek eközben otthon ülnek, vagy valahol tök máshol vannak, mert nem szeretik a gyűjtőhelyeket.

2013. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!