Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen magyar,...

Én vagyok az egyetlen magyar, aki szereti a törököket, kultúrájukat, zenéjüket stb?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a törököket.Modern zene helyett török zenét hallgatok(magyart is,de a török többségben van).Mások azzal jönnek,hogy:Szerinted van olyan török aki magyar zenét hallgat? és kinevetnek.Szerintetek van?A Szulejmánt is nézem a TV-ben.Nagyon szeretem a muzulmános dolgokat(dzsámi,imám éneke stb.) és ezt mind keresztény létemre teszem.Sokszor próbálom elfelejteni őket,de nem birom.Szégyent hozok a keresztény egyházra...(na ok ez már túlzás volt).
2013. márc. 4. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, biztosan nem Te vagy az egyetlen. Meg én a helyedben lesz...rnám mások véleményét. Ilyen az élet, mi meg emberek vagyunk... nem lehet egyforma az ízlésünk.
2013. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy tötök-magyar házaspárt. Ők mindketten szeretik a török és a magyar kultúrát is. És a gyerekük mindkét nyelvet kiválóan beszéli. De azért érdekes elgondolkodni, hogy mi lehet az, ami a török kultúrához vonz téged. Jártál ott, vagy csak TV, rádió, könyvek, CD-k, stb?
2013. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is valamilyen megmagyarázhatatlan oknál fogva vonzódom a török kultúrához, de nem érezném, hogy szégyent hozok bárkire is, főleg az egyházra vagy a magyarságra.

Egyrészt azért nem, mert nem akarok áttérni az ő vallásukra, csupán érdekel - s ez az érdeklődés szimplán betudható kíváncsi természetemnek.

Másrészt azért nem, mert én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, a történelmünkre, minden egyes megnyert csatánkra és bukásunkra, s ebben benne van a török is. Jelentősen hozzájárultak a mi kultúránkhoz is.

Talán előző életemben élhettem ott, ezért vonzódom ennyire arrafele.

2013. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ok, amiért szégyellni kellene azt, ha egy másik kultúra elnyeri a tetszésedet, pont úgy, ahogyan abban sincs kivetnivaló, ha egy másik kultúrának tetszik meg a magyar kultúra.
2013. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is már elgondolkodtam azon,hogy miért szeretem őket ennyire.Szerintem a zenéjük fogott meg a legjobban,és akkor már jöttek a néptáncok is,ételek,vallás stb..Már én is gondoltam arra,hogy előző életemben török voltam.A legnagyobb vágyam az,hogy eljussak Isztambulba.
2013. márc. 5. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Inkább legyél büszke arra, hogy nem vagy olyan szüklátókörü mint ők, mert az a gáz amikor valakit azért nevetnek ki mert másképp mer gondolkodni mint az átlag, egyéniség vagy és ez nagyobb érték mint tucatembernek lenne, valószinüleg ez zavarhatja őket. A török zenét pedig nem csak törökök hallgatják elég széles körben népszerü Törökország határain kivül is, arról meg nem beszélve, hogy gondolom nyugati zenét mindegyik hallgat ezerrel, pedig Amerikában sem hiszem, hogy egyeltalán ismernék a magyar előadókat. Az, hogy széles látóköröd van olyan dolog amiért a mai világban igazán hálás lehetsz az Istennek mikor a fiatalság 5 percet nem bir ki facebook nélkül annyira érdektelen ösztönlények. Tehát mondd csak meg nekik, hogy ők a szánalmasak, mert nem képesek kilátni a lakótelepen túli világba. A kereszténységre ha ezzel hoznál szégyent az szintén régen rossz lenne, már nem a középkorban élünk amikor az érdeklődés bün volt.

u.i. Ha minden igaz szeptembertől Törökországban fogok iszlám teológiát tanulni.

2013. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sok sikert az utolsónak.Még nem említettem,13 éves fiú vagyok.
2013. márc. 7. 10:49
 8/11 TijuMK ***** válasza:
Én is szeretem a török zenét, bár a bolgárt is, elég sok török barátom is van, de emiatt nem érzem azt hogy ez ciki lenne vagy bárkire is szégyent hoznék, szerintem te se érezd :) Amúgy akiket ismerek törökök Fluor Tomit hallgatnak, és ez nem vicc... hát most mondjam én is hogy ez nevetséges (?) amúgy egészségükre, nekik nagyon tetszik :)
2013. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én éltem kint másfél hónapot egy tengerparti kisvárosban, török családnál. A gazdagabb réteg életébe és mindennapjaiba láthattam bele, imádtam. Az emberek nyugodtak, higgadtak, mosolyognak, a boltosok nem hajítják utánad a vadászkést, ha úgy mész ki, hogy nem vettél semmit náluk, sőt, még kellemes napot is kívánnak vigyorogva, segítőkészek, rendesek.


Ami nem volt szimpi az az árusok nyomuló stílusa, hogy lépten nyomon, a fél karomba kapaszkodva akart valaki odarángatni a bazárához, hogy nézzem meg milyen szép akármijei vannak. Ezt nem szerettem, de ezt leszámítva nagyon. A klímát, a kultúrát, a mecsetek hangját, a tájat, a városok, falvak összképeit, tényleg mindent. :)

Nagyon sok török barátom van, velük is rögtön megtaláltam a közös hangot, nagyon jó kapcsolatban vagyunk, jelenleg ők segítenek gőz erővel, hogy a nyaramat ismét kint tölthessem. :) Az életemet is eltudnám képzelni ott simán!

2013. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Istenem, de irigylem az utolsó válaszolót! :)
2013. márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!