Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék idegenvezető?

Hogyan lehetnék idegenvezető?

Figyelt kérdés
Kommunikációs diplomám van és online újságíróként dolgozom, amit nagyon szeretek, de gyermekkori álmom az, hogy idegenvezetéssel (is) foglalkozzam. Szerintem az újságírás teljesen összeegyeztethető az idegenvezetéssel, hiszen egyik esetben sincs kötött munkaidő, s valamelyest mindkettőhöz ugyanazokra a skillekre van szükség, ha nem is teljesen van átfedés a két szakma között. Imádom a földrajzot, a történelmet, az irodalmat, az épületeket, szeretek kirándulni, stb, szóval szerintem nagyon jó idegenvezető válna belőlem (annak ellenére, hogy mindez nem elég ahhoz, hogy valaki jó szakember legyen). A legjobb az lenne, ha magyarokat tudnék kalauzolni itt, Angliában, de természetesen a külföldieket is szívesen elvállalnám. Kérdésem a következő lenne: Mi a menete annak, hogy valaki idegenvezető lehessen? Hova kell regisztrálni, jelentkezni? Magyarországon kell jelentkeznem állásra, vagy jó az, ha itt Angliában? Valakinek van már tapasztalata benne? Szakirányú végzettség hiányában egy tanfolyammal, átképzéssel csinálhatnám? Vagy az én diplomám "jogosít" erre? Köszönöm a válaszokat és szép napot kívánok minden kedves honfitársamnak. :)

2013. márc. 8. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Írtam neked privátot is, amire majd várom a válaszod. Én is jelenleg szabadúszó online újságíróként tevékenykedem,de dolgoztam idegenvezetőként is,amíg a munkáltatóm (főnököm) meg nem halt.Akkor a céget be kellett szüntetnem, mivel a főnököm hatalmas adósságtengert csinált a cég gyakorlati megszűnése(utaztatás befejezése) és a halála között eltelt röpke fél évben.


A menetéről:

Befizeted a tanfolyam árát, utána bő fél év(itt hét hónapot írnak ~ 90.000 Ft-ért) alatt elvégzed a tanfolyamot, levizsgázol,és megkapod a FEOR 3642: Idegenvezető képesítést.


Utána meg gyakorlat teszi a mestert.


Elvégzel egy tanfolyamot, pl:

[link]


Nyelvtudás muszáj hozzá szerintem, ma már... minimum angol...

2013. márc. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ja és szerintem, muszáj hozzá a vállalkozói, ha maszekban csinálod, ami fáradságos meló, mert magadnak kell felhajtanod egy alap kuncsaftkört(ma, amikor nincs pénze az embereknek, nem utazni, de másra se), akkor azért, ha meg cégnél csinálod, ott meg nagy a követelmény(ráadásul megmondhatják, mi, mikor, hol... hova... stb.)
2013. márc. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!