Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angol kollégámmal nem jövünk...

Angol kollégámmal nem jövünk ki. Mit csináljak? bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve dolgozok egy cégnél Angliában. Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert irodában lehetek, rendezett körülmények között.


Amikor felvettek lett egy mentorom akivel nagyon jól tudtunk együtt dolgozni. Ketten alakítgattuk a cég egyik fejlődő szolgáltatását, kicsit később már hárman voltunk, magyar kolléganőmmel kiegészülve. Pár hónap múlva egy hétre egyedül maradtam és póbáltam bizonyítani, hogy így is megállom a helyem. Sikerült. Szabadságáról visszatérve tudtam meg, hogy a mentorom elhagyja a céget. Hetekig ment a bizonytalanság, s végül minket megkerülve, egyik angol kolléganőmet rakták át hozzánk Decemberben. Kicsit rosszul esett, hogy ezt megelőzőleg nekünk semmit sem mondtak.


Szóval az angol lány jött és mentorommal együtt nekem, mint 'rangidősnek' kellett betanítanom. Idővel egyre inkább megváltozott a lány viselkedése, az eddig bevált szokásainkat egyik napról a másikra önkényesen megváltoztatta, ezáltal kizárva kolléganőmet és engem az információáramlásból. Amikor én ezeket szóba hoztam, kifogásokat keresett. Mára odáig jutottunk, hogy amikor bejön az irodába köszönni sem képes, rám sem néz, sőt hátat fordít. Ha kérdezek valamit, lekezelően válaszol.Én úgy érzem nem bántottam meg semmivel. Teszem a dolgom, sőt olyan feladatokat is megcsinálok ami az ő dolga lenne, de nem tudja hogy kell, pl a heti kimutatásokat. Ezeket ő a saját nevével küldi ki.


A főnököm elég nyitott ember éppen ezért arra gondoltam, hogy beszélni fogok vele, nem bántva az új lányt, csak finoman tálalva a problémákat. Azt érzem, hogy egyre lehangoltabb vagyok és ha ez tovább folytatódik, valakinek lépnie kell.


Ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm szépen a válaszokat!


2013. márc. 15. 13:04
 1/1 anonim válasza:

Szia,


én is Angliában dolgozom. Csak azt tudom elmondani amit tapasztaltam angolokkal kapcsolatban. Sok angol nagyon nem szereti a külföldieket, kifejezetten rasszisták. És ezt biztosan állíthatom, mert a környezetemben többen is ilyenek. Valószínű azért mert túl sok a bevándorló, nem csak Mo-ról hanem mindenhonnét. És látják azt hogy mások megcsinálják ugyanúgy sőt jobban azt amit ők, és ez bizony szúrja sokuk szemét. Nem kell ahhoz semmi rosszat csinálnod hogy ne szeressen, elég hogy Magyar vagy. Sokuknak ráadásul a Magyarok egyenlők a románokkal, mert világismeretük a béka feneke alatt van, és ez nem vicc. Egyik kollégámmal beszélgettem tavaly. Mondta nekem hogy még szerencse hogy Anglia nincs benne az Európai Únióba. Mondtam neki hogy az Eu-ban benne van hisz ők az egyik alapítók csak az Euro zónában nincsenek benne. Erre ő azt mondta hogy nem, nincsenek benne sehogyan se. Ezen felbuzdulva megkérdeztem másik két kollégámat is hogy szerintük Anglia benne van-e az Eu-ban vagy nincs. Az elsőnek az volt a válasza hogy nincs, a második meg azt mondta, hogy őt nem érdekli mert ő Angol és Angliába él! És nem csak ezt az egy példát tudnám mondani hanem ezreket! Visszatérve a kérdésedre: ilyen emberektől ne várj csodát! A főnököddel beszélj nyugodtan, annyit megér de nem hiszem hogy túl sok változás következik be. Hogy én mit tennék, nem tudom. Sokáig lehet én se bírnám ha ennyire ellenséges lenne velem valaki akivel napi szinten kell dolgoznom. Biztos nem egyszerű a helyzeted. Amúgy kérdezted a lányt hogy mi a baja? Lehet hogy ha hozzá szegezed a kérdésed, kiböki mi bántja a csőrét. Aztán meg persze a főnököt is megkérdezheted. De elősször inkább a lánynál próbálkoznék.

Sok sikert! :)

2013. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!