Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretnék véleményeket kérni...

Szeretnék véleményeket kérni Budapest, VIII. kerületről (Mátyás tér és környéke). Szerintetek megéri oda költözni?

Figyelt kérdés
Viszonylag olcsó lakásokat hirdetnek, ami elég csábítóan hangzik, viszont nem tudom, hogy a környék rossz híre ellenére érdemes-e ott lakást vásárolni. Jó és rossz vélemények, tapasztalatok egyaránt érdekelnek, írjatok légyszi! Köszönöm!
2013. márc. 15. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért olcsók mert menekülnek onnan akik el akarják adni.A Mátyás tér és környéke a legelcigányosodottabb ótvar hely.Eszedbe ne jusson oda menni.
2013. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Én is nemrég vettem lakást Pesten. Azt tapasztaltam, hogy vannak nagyon olcsó lakások, de ezek a nyóckerben vannak vagy földszintiek. Semmiképp sem akartam a nyolcadik kerületbe menni, bár vannak felújított részei, de ott az árak is magasabbak.

Inkább vettem egy egész kicsi lakást, magasan is van, és nincs lift, de még mindig jobb, mint rossz helyen lakni.

2013. márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
48%
Azon a környéken ingyen sem kéne lakás
2013. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon szépek, és jó beosztásúak, tiptop felújítva, lifttel, erkéllyel, sokszor szép kilátással. Ha csak a térre néz, az is szép, de sokszor még a Gellérthegyre is el lehet látni az erkélyről. Én beljebb lakom a körút felé, és már nem váltanék a Mátyás térre, mert egyrészt gyalogolni is kell oda többet, mint ahol lakom - vagy buszozni a Blahára -, ha el akarsz indulni valahová, és a városban elkényelmesedik az ember, számít néhány száz méter, ha naponta többször hazamész és elindulsz.:)

Másrészt nem olyan kulturált ott a lakóanyag, amit ha máshonnét nem, az utcai zajokból megkapsz.

2013. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Vidékről költözöl? Mert akkor lehet, hogy a környék egy kicsit "sokk" lesz, bár ez már rég nem az a nyóccker, ami sokaknak berögződött.


De vidéki városból rögtön a belvárosba ugrani lehet h borzolja majd az idegeidet.


Régen mindenki Ferencvárost fikázta, aztán az a gettó is szépen lassan egyre kijjebb szorult ahogy újították fel meg építettek, meg pláza meg irodaház meg MÜPA, és most oda a legmenőbb költözni. A Mátyás tér környéke dettó.

Mondjuk öt éve nem szívesen jártam volna arra. Ma nincs vele semmi parám, a belváros és néhány külkerület jobban rámhozza a frászt.


Ha jó a kecó, jó az ára, és megengedheted magadnak, akkor egyrészt irigyellek, másrészt szerintem hajrá :D

2013. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia, nekem nagyon túlzásnak tűnik itt egy két hozzászólás. Saját tapasztalat: 2 éve az Óbudai Egyetemre járok, győri vagyok 3 éve költöztem Budapestre, sok albérletet néztem és a 7. kerület bizonyos részei sokkal sokkal durvábbak, mint a 8. kerület, na és az agyon dicsért 5.kerületet inkább hagyjuk.. Elég sűrűn járok este is a Mátyás tér felé, évfolyamtársam lakik egy utcával arrébb, egy nem túl régi házban, szerintem olyan 5-7 éves lehet a ház és nagyon rendben van még belül is. Szóval a Mátyás térnél azon kívül, hogy néhány nem szomjas ember beszól egy jó hangosat a társának még semmi rosszat nem tapasztaltam.
2013. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Csigafröccs válasza:

Na, látom, itt is burjánzik a hülyeség... Nekem a szüleim laknak a Tavaszmező utcában már elég régóta, anno valóban elég szar környék volt, de az elmúlt években nagyot változott a helyzet, rengeteg régi házat elbontottak, a lakóik elköltöztek, újak épültek stb. Persze vannak még a nyóckernek nagyon gáz részei, de kijjebb, pont a Mátyás tér környéke meg a Corvin-negyed az, ami teljesen elfogadható, persze pesti viszonylatban.


A házat érdemes megnézni, ha felújított vagy nemrég épült és rendben van, akkor a szomszédsággal se lesz bajod.

2013. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már nem biztos, hogy aktuális, de a Mátyás tér teljesen jó környék, közel van minden és épültek új házak, ahol nem a szegények laknak, az tuti:) Minden ház előtt luxusautók parkolnak. A romák sem kötözködnek, normálisan élik a kis életüket.

Aki ócsárolja, az nem tudom hol él, de tuti valami kőbányai panelben. Zöld részek nincsenek sajnos a teret leszámítva, de még mindig jobb, mint a 7.ker.

2014. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jelenleg milyen arrafelé a helyzet? Érdemes lakàst bérelni a környéken?
2015. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!