Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az észteknek, és Észtországnak...

Az észteknek, és Észtországnak mi a véleménye Magyarországról, és a magyarokról?

Figyelt kérdés

Pozitív? Negatív?

Vagy abszolúte nem is érdekli őket, h pl hol van Magyarország.


Azt tudom, hogy a finnek valamennyire rokonnak tartanak minket és néha szeretnek Magyarországra jönni.


(vagy ez sem igaz?)


2013. márc. 16. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ismerek észteket.


Hasonlóak mint , a magyarok, mentalitásban is.

Ők is utálják az ilyen élősködőket , zsidókat meg hasonlókat.

2013. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hú akkor elég sz*r lehet nekik, mert az országuknak csak a 65%-a észt nemzetiségű :DD
2013. márc. 16. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Az igaz , de pl nekünk sem lenne gond hogyha a lakosság 30 százaléka orosz , német vagy horvát lenne.
2013. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha...főleg, hogy a szomszédos Lettországban, ahol kicsivel nagyobb az arányuk, már tüntettek a parlamentnél, hogy legyen az orosz is hivatalos nyelv. A lettek leszavazták.
2013. márc. 16. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ismerek észteket, én nekik egyedüli magyar ismerősük vagyok. A kedves, de kevéssé érdeklődő hozzáállás jellemző rájuk, ugyanúgy, mint ahogy egy civilizált, nem összeesküvéselmélet-hívő magyarra is, ha őt kérdeznéd az észtekről alkotott véleményükről.


Történelmileg és kulturálisan ők a skandinávnak szeretnék hinni magukat, cserébe a skandinávok mind kinevetik őket ezért. Kb. mint azok a magyarok, akik foggal-körömmel ragaszkodnak ahhoz, hogy mi Nyugat-Európa vagyunk, mert ha az Urálig nézed a térképet, még épp a bal felébe esnénk...


A finnek meg mindenhova szeretnek utazni és teljesen bevett náluk az alsó-középosztálynál is egy-egy téli (egzotikus) és nyári nyaralás, nyilván hozzánk is eljutnak páran idővel. De nekem mindig csak említés szintjén mondták (vagy én nekik) a rokonságot, ők is tanulták iskolában még rég.

2013. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Leifur válasza:

A legtöbb észt tud a rokonságról. Viszont nekik legközelebbi finnugor rokonaik az öböl túloldalán a gazdag finnek, akikre mindenben felnéznek. Ha távolabbiakat akarnak keresni, a környező tajgán élnek/éltek vótok, lívek, inkeriek, izsórok, stb... és őket tartják még finnugor rokonnak.

A magyarok a távoli, meleg éghajlaton élő jókedvű, tüzes másodunokatestvérek, akiknél megterem a szólő és olcsó Tokajit exportálnak hozzájuk a Selverbe és a Maksimarketbe :-) :-) Műveltebbek még kedvelik a magyar kulturát azért, mert volt saját magyar nyelvű nemességünk (ami a fenti népek egyikéről se volt elmondható), saját irodalmunk már a 19. század előtt is, váraink, nemesi kulturánk, stb. A meleg éghajlat és a közvetlenebb jellemünk pedig imponál nekik.

De találkoztam olyan észttel is, akinek fogalma sem volt a rokonságról és Ungari-t képtelen volt megjegyezni, Ukraina-nak hallotta minduntalan.

2016. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!