Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is tud ilyen választékosan...

Más is tud ilyen választékosan káromkodni, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Csak lesek és lesek...

[link]


2013. márc. 22. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Tudod, én erre nem lennék büszke. Másrészt ez minden, csak nem választékos. Választékosan az igazi székelyek tudnak (már amelyik) káromkodni, amikor egyetlen csúnya szó nem hagyja el a szájukat, másokat nem szidnak, de 10 percig mondják a magukét...


Ilyenre minden nyelv képes. Különleges sok tekintetben a magyar nyelv, de hagyjuk már azt, hogy a világ legkülönlegesebb, meg olyan nyelvi játékok vannak benne, amik máshol nem ,meg stb... Nem, máshol vannak másfajták, amiket csak azok tudnak, akik anyanyelvi szinten beszélik az adott nyelvet.

2013. márc. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
honnan veszed a büszkeséget az írásomból? csak mert nem vagyok az...
2013. márc. 22. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ezt elsősorban nem neked szántam, hanem bizonyos válaszolóknak, mert ilyen kérdésnél mindig megjelenik, hogy csak és kizárólag a mi nyelvünk képes erre meg arra, egyik másik sem, a mi nyelvünk a legbonyolultabb és leglogikusabb, meg stb... tehát igazából csak megelőzni akartam ezeket, elnézést, ha félreérthető volt :)
2013. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 rajcziz ***** válasza:
Ezt én nem nevezném választékos káromkodásnak, inkább egy primitív megnyilvánulásnak. Mint már az első válaszoló is említette, az igazi káromkodás nem ebből áll.
2013. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt én is bírom, mikor jönnek az okos 'nyelvészek', hogy csak a magyar tud ilyen választékosan beszélni stb. Az ember csak az anyanyelvén ill. egy anyanyelvi szintre elsajátított nyelven tud választékosan káromkodni. Na most ezek közül az okosok közül nemigen van olyan, aki a magyaron kívül anyanyelvi szinten beszélne más nyelvet (vagy max. 1-et), de akkor még mindig ott van többezer nyelv. Azt honnan tudják, hogy abban nem választékosabb-e a káromkodás?:)
2013. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

A választékos káromkodás két össze nem illő szó. Cifra beszéd lehet, a lényege tényleg az, hogy nem trágár szavakkal mondjuk a magunkét.

De más nyelvekkel való összehasonlításhoz nem szükséges más nyelven beszélni. Szinte minden nyelvre vannak magyar nyelvészek, akik alapvető célja és munkája az adott nyelv sajátosságainak, lehetőségeinek és korlátainak elemzése. Ehhez megvan a megfelelő nyelvi tudásuk, és nyelvi segítségük helyi nyelvészektől. Ilyen cikkek elolvasásával elég jól lehet tájékozódni sok nyelvről, amelyből akár egyetlen szót sem tudunk.

2013. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az oroszok és az arabok nevezetesek még trágárságukról.
2013. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!