Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tanulunk történelmet,...

Miért tanulunk történelmet, ha kétes hogy igaz-e vagy sem? Miért tanulunk hazugságot?

Figyelt kérdés

Sokszor tanulunk olyat, amit mondja a tanár, hogy a töri könyv rosszul írja le, mert az a vezető, pont hogy nem támogatta a háborút.

Vagy hogy nem 28.-án történt ez, hanem 26. án, de 28. át ír a könyv.


Vagy mikor tanultunk egy vezetőről, és olvastam könyvet az életrajzáról(mondjuk nem Ő maga írta hanem később, mostani író.)

És mondtam neki, hogy tanár úr, én abban a könyvben mást olvastam, mint amit itt írnak a töri könyvben.

Erre azt mondta, hogy hát igen, a történelmet sokan értelmezik, sokféle képen.

Most akkor ha ez így van, honnan tudjuk, hogy mi az igaz?

Mindenki azt ír amit akar, akkor minek tanulunk ilyet?

Lehet amit tanulunk a 70%-a pont fordítva volt...

Miért tanulunk hazugságot?



2013. márc. 23. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már bennem is felmerült és, ami a legjobban meglepett, hogy még annyit sem írnak oda a könyvekbe, hogy "ez nem bizonyított" vagy "valószínűleg". S az ember kész tényként kezel olyan dolgokat, amelyek talán meg sem történtek vagy egészen máshogy. És a "legviccesebb" az egészben, hogy pl még a magyar honfoglalásban is vannak megkérdőjelezhető dolgok, többször felmerült, hogy talán nem is úgy volt, hogy lehet régebb óta itt vagyunk vagy nem is onnan jöttünk, ahonnan, de ennek ellenére mégis azt tanuljuk, hogy Árpád, hogy Levédia, hogy finnugor. Gondolom azért is, mert ez tűnik logikusnak, vagy erre van több közvetett bizonyíték (közvetlen nincsen), úgyhogy egyelőre itt van megállapodva a tudomány. Ez kb olyan, mint mondjuk az evolúció. Ott is sok megkérdőjelezhető dolog van, de tudományilag lényegesen logikusabb, mint az egy teremtő, aki 6 nap alatt megalkotta a világot. Míg utóbbira ugye semmi bizonyíték, csak az ember hite maximum, addig előbbire azért mégis csak találtak közvetett meg egy-két közvetlennek nevezhető bizonyítékot. Hát ez van.


Egyébként meg lehet nyomtatási hiba is, pl ez a 28-át ír a könyv, de közben 26-a volt...

2013. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is van. a tanár szól h igazából ez nem így történt és teljesen más az igazság de pl érettségin "az etetőanyagot" mondjuk/írjuk mert az a követelmény és nem jó pl egy szóbelin ilyen vitákba bonyolódik az kedves érettségiző. :)
2013. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!