Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nyelvtanuláson kívül semmire...

A nyelvtanuláson kívül semmire sem vagyok használható. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ezt kb szó szerint kell érteni. Egyik tantárgyból sem vagyok jó, régen jó voltam magyarból de mióta új suliba járok és rossz a tanár, azóta abból is kb 2-es vagyok, mint minden másból. Nincs semmiféle hobbim mert túlságosan is türelmetlen vagyok. Nincs olyan tantárgy vagy dolog amit szívesen megtanulok, kivéve a nyelv. Angolból mindig is az egyik legjobb voltam az osztályban, hamar megértem és így nem is nagyon kell tanulni. Az az egy tantárgy ami kitűnik a többi közül. Szeretem is. Ha maximálisan megtanultam az angolt, akkor megpróbálkozok még egy nyelvvel. Csak azért zavar, hogy ennyire haszontalan vagyok. Van valami ötletetek hogyan fejleszthetném magam?
2013. ápr. 2. 22:03
 1/10 anonim válasza:
A helyedben én örülnék. A suliban a tantárgyak nyolcvan százaléka maximálisan haszontalan, kivéve a nyelv. Rohadt jól fogsz keresni egy multinacionális cégnél. Vagy, ha rájössz valamire, ami érdekel, akkor külföldön is tudsz dolgozni, jó pénzért. Nekem a nyelvek nem mennek.
2013. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát örülnék. Ha nem buktam volna meg félévkor háromból és nem rontottam volna le mostanra más tantárgyakat. Húzós lesz ez a hónap. Nem tudom hogy fogok javítani. Amúgy külföldön karok majd dolgozni.
2013. ápr. 2. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy igazából angolul már szinte mindenki beszél, úgyhogy erre alapozni nem lehet. Ha mondjuk valami ritkább nyelvet beszélnél nagyon jól, akkor lehetne a tolmácsoláson gondolkodni, de angol tolmácsból rendeget van és sokkal kevesebbet fizetnek nekik lefordított szavanként mint mondjuk egy svéd tolmácsnak. Önmagában ha tudsz angolul, akkor csak ott vagy, mint másik 300 vagy több millió angol anyanyelvű, szakma nélkül.
2013. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nyelvtanulás hasznos dolog. Ha jó érzéked van hozzá, akár már most is elkezdhetsz tanulni egy új nyelvet. Manapság nagyon nagy előny, ha valaki több nyelven beszél.

A többi tantárgyat pedig muszáj megtanulni. Fogod magad, leülsz, és addig olvasod (mondjuk a történelmet), amíg el nem tudod mesélni, hogy mit olvastál. Ehhez sajnos türelem kell és egy kis önfegyelem.

2013. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb tárgyból hasznos, ha lemásolod a jegyzetet. Rossz a tanár? Lapozgasd a tankönyvet, és abból készíts jegyzetet!

Készíts ábrákat: a jó ábra sokat segít.

A matematika az elég nehéz, mivel lineáris, ezért vissza kell menned elég messzire, talán egészen az alapműveletekig.

Türelmetlen vagy? Oszd fel több részre azt, amit csinálsz, és részenként tartsd számon, hogy mivel végeztél.

Az is használhat, hogy megpróbálod angolul összefoglalni, hogy miről tanulsz, mintha egy külföldinek magyaráznál.

Hobbinak javasolnék még egy nyelvet, hiszen nyelvből van tehetséged.

2013. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs könyvünk. Csak matek, magyar, töri és fizika. Matekból már jobb vagyok mert járok tanárhoz és már van ötösöm meg négyesem is.
2013. ápr. 3. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Nincs könyvetek? Akkor miből tanultok? Ha tényleg nincs, akkor itt az internet, korlátlan lehetősége a jegyzetszerzésnek.
2013. ápr. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak az a probléma, hogy tudni kell, mit és hol keressen. Ha pedig nincs jegyzet, könyv, akkor nincsenek kulcsszavak sem.
2013. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kulfoldon akarsz dolgozni? Na es mit kincsem? Mert hogy tudod a nyelvet annak alapnak kene lenni mindenkinel aki kimegy.

Aki meg nyelv nelkul megy ki az tuti nem a nyugati almot eli.


Meg nyelvvel se Hawaii, tudod miert? Mert pl. UK-ben ca. 70 milla embernek anyanyelve az angol... akkoe mit szamit hogy te kozepfokon -ami kb. rohej szint- beszeled a nyelvet? Jah es az afrikai bevandorlok is perfektul beszelnek - irni azt nem mind tud- de beszelik a nyelvet ed elvallaljak az aljamunkat. A magyarnak annyibol van elonye hogy becsuletesebben dolgozik.


De egy szakma nelkul nehogy azt hidd hogy mert elmentel kulfoldre jo eleted lesz. Jobb mint itthon, de nem a kinti atlag.


Hajozni mondjuk elmehetsz, meg bentlakasos gondozassal megszedni magad, de ezek tipikusan azok a munkak amiket nem lehet egy eleten at csinalni mert nincs mellette maganeleted...

De mivel szallasra nem koltesz sokat elrakhatsz mondjuk.

2013. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nah szoval a nyelvre egyedul ne alapozz...

Max. tolmacs lehetnel ami jol keres, de ahhoz is talan egyetemre kell menni...


Inkabb hasznald ki a net adta lehetoseget es keress ra az anyagra...

Szornyu hogy nincs konyvetek...


Amugy meg szorgalom, gondolom mas meg tudja azert tanulni az anyagot 5-re.

Viszont ha nem megy akkor is tanacsos valami szakmat elvegezned.

Csak kulfoldi munkaval szamolni nem eletbiztositas a fentiek miatt :/

2013. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!