Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hasonlóság és különbség nagy...

Hasonlóság és különbség nagy országok és kis országok között?

Figyelt kérdés
Hasonlitsuk össze kis országot mint pl. Magyarország egy nagy országgal, mint mondjuk Egyesült Államok, Kína vagy Ausztrália. Van egyátalan jelentsősége, hogy az országunk területe kicsi-e vagy nagy?

2013. ápr. 3. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi jelentősége. Kis ország is lehet nagyon gazdag, és élhetnek jól ott az emberek (Svájc, Liechtenstein, Monaco, Dél-Korea) és egy nagy ország is lehet szegény(ebb), és rossz életkörülmény (Közel-Kelet, Afrika egyes országai). Minden a vezetőkön és a lakosságon múlik, nem az ország méretén :)
2013. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most nem az anyagi fejeltségre gondoltam, hanem a terültre.
2013. ápr. 3. 15:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Hogy előny-e a nagy terület. Pl. az Államokban napokat utazhatunk és nem lépünk át határt, így nem kell útlevél sem, a nyelv is ugyan az, nem úgy mint Európában, hogy 3. országban, már teljesen máshogy beszélnek más kultúra stb.
2013. ápr. 3. 15:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja értem. Hát nem feltétlenül. Kevesebb kultúrát és nyelvet ismerhetünk meg közelebbről, sokkal izgalmasabb szerintem ha egy idegen kultúrában vagy. De szerintem ez személyenként változó.
2013. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!