Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy az ázsiaiak...

Mi az oka, hogy az ázsiaiak ennyire ügyesek fizikálisan? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a harcművészetekben is eszméletlen mire képesek.


Meg hallottam, hogy az ilyen szerelős gyári munkában a fehérek izületei tönkremennek míg az ázsiaiak bírják.


Ennek mi az oka?


2009. szept. 21. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
a sok rizs
2009. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi :D


Igaz, hogy a rizs tele van szénhidráttal, de azért valami genetikai okra gondoltam :)

2009. szept. 21. 14:52
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez ebben a formában marhaság. A harcművészetekben azért járnak előre, mert mondjuk 10X annyi sárga harcművészkedik, mint bármilyen más bőrszínű összesen. Szóval mondjuk 40-50X annyi, mint a fehérek közül. Ergo 40-50X annyira vannak szem előtt.


De pl az igazán vad harcművészeti bunyókat rendre fehérek nyerik.

Hogy az izületeik tönkre mennek-e azt nem tudom, de valószínűleg akkor sem vallanák be, ha igen, mert akkor röpülnének a munkahelyről és éhen halna a család.

Egyébként a világháborúig a japcsik átlag életkora valami 30 év körül volt, tudtad? Elmaradottabb helyeken valószínűleg még most is hasonló.

2009. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen igen ez érdekes, hogy a legfejletlenebb legszegényebb országokban a legmagasabb a népsűrűség.
2009. szept. 21. 20:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért egy Kung-fu sokkal igényesebb mint mondjuk egy box, úgyértem sokkal nehezebb mozdulatokat igényel.
2009. szept. 22. 07:20
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Mert a kung-fu elsősorban nem a harcra való, hanem meditációs, átmozgató formula és amúgy is az indiaiaktól jön.

A legerősebb ütés pedig a boxban van, hiába nem tűnik bonyolultnak, a fizikája olyan, hogy nem csak az összes izmod erejét fölhasználod, de még a földét is.

2009. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet viszont a harcművészek sokkal ellenálóbbak és ezzel a Chi-vel hatalmas erejük van.Szerintem egy boxolónak esélye sem lenne egy Kung-fu mesterrel szemben.
2009. szept. 22. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Nézz K1 meccseket, vagy cage rage-t. Nem sok sárgát, főleg kung-fusat fogsz látni az élvonalban.

És könyörgöm, ne a filmekből indulj ki.

2009. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem kell könyörögni, mivel nem a filmekből indulok ki. Láttam shaolin templomban lévő embereket, hogy mire képesek.Egy boxolóval töress már el 6 téglát egymáson meg botot a fején törj el és majd elhiszem, hogy jobbak ha megcsinálják.
2009. szept. 23. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezekből a törésekből is van bajnokság. Nem shaolinok, sőt, nem is sárgák a legjobbak benne. Vannak, akik egy adagot törnek a jobb kezükkel, közben egy másikat a bal kezükkel, végül egyet a fejükkel. És nem csak 6-6 téglát. A muki egy dobogóra állt. A másiknak nem állították a sort, mert úgy nem lehetett volna felérni, hanem fektetve volt!

A leggyorsabb: http://www.youtube.com/watch?v=YjakBg7mLJw

De oldalt vannak még videók.

2009. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!