Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon eljön az az idő amikor...

Vajon eljön az az idő amikor a cigányok 90%-a de legalább 80%-a dolgos, szorgos ember lesz és tudnak integrálódni? Mi kell ahhoz hogy ez megtörténjen?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 10:01
1 2
 1/12 lindmayer ***** válasza:
22%
majd ha nem diszkriminálod őket amikor nálad keresnek munkát, csak azért mert cigány
2013. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj hogy ,egyik párt sem (egyet kivéve) nem foglalkozik a cigányokkal.Így gondolkodnak:Odadobják a segélyt aztán majd csak lesz valami.


A cigányoknak külön oktatási rendszert kell kidolgozni ,és az 1. generációt szegregáltan kell oktatni.

Más módszerekkel kell embert faragni belőlük.


Persze , ehhez szükséges némi gazdasági fellendülés is.


A másik gond ,hogy a Fidesz és az MSZP is egy hatalom szerezési eszköznek használja a cigányokat.

2013. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megvalósítható program kell az oktatásra és munkahely is kellene nekik. Ahogy a Kádári időkben volt.
2013. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha 500 év alatt nem sikerült integrálni őket, akkor most sem fog.
2013. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Kutyából nem lesz szalonna! Így van!!! Mi az, hogy külön iskolai rendszert kell nekik kidolgozni?! Mindjárt mi leszünk elnyomva (de már el vagyunk). Na szóval, egy igaz történet, rajtam állt.


A purdé jön kéregetni... adok... ez ment évekig, felcseperedett és azt mondja, adjak valami munkát, hogy vegyen kenyeret. Gondoltam jol van... Vissza nem fogom a fejlődését... segítsük előre... Gyere kertet takarítani, mert itt a tavasz és a gyümölcsfák lapijait össze kéne gereblyézni, meg a száraz ágakat összeszedni. Eljön a munkára kitűzött nap ideje és megérkezik egy tacskó kölyökkel. Mondom erről nem volt szó... De hát az anyja elment s rábízta a gyermeket s nincs mit csináljon vele. Jó.. mondom.. gyertek. De ők olyan éhesek, mert még semmit sem ettek. GYertek, adok reggelit. Szépen megreggeliztettem őket (2 személyes reggeli) aztán kivittem a kertbe és megmutattam melyik végén kezdjék a takarítást. Később jön apum is, m int kiderült előszőr oda mentek hozzá, azzal a szöveggel, hogy jaj olyan éhesek, mielőtt nekilátnak dolgozni egyenek valamit. Tehát már kétszer ettek ingyen és semmit sem dolgoztak.


Aztán a munkájuk után ugye nem kell mondanom, sok köszönet nem volt, de kifizettük becsületes napszámban (persze közben még kétszer ettek, szóval nem háromszor, hanem négyszer ettek félnap alatt)


Aztán másnap megyek ki a kertbe és majd a földbe gyökerezett a lábam, amikor megláttam, hogy a szép almafáimat baltával, amit azért adtam a kezükbe, hogy a nagyobb ágakat tudják összevágni, mind megmocskolták. (mintha nekifogtak volna, hogy kivágják) A kert végében voltak valami szép hosszú fiatal kőrisfák a sövényben, amit előzőleg kivágtam, hogy legyen diót leverni a fáról. Hát azokat is nem mind megvagdosták fejszével?!


Több volt a kár utánnuk, mint a haszon és még etettem, itattam és pénzt is attam.


Aztán pár nap mulva megint jött kéregetni és elkergettem mondván, hogy a segélyt az adómból kapja, tehát helyette is dolgozom, majd ide jön kéregetni miután tönkretette a kertben a gyümölcsfáimat?!


Mondom neki. Őrt kéne állj a kapum előtt, hogy semmi kár ne érje azt, ami a kapumon belül van, hisz, ha széthordják, amim van, akkor miből adok, ha jön kéregetni?!


Mocskos bandája!!!


Később mentem a boltba és láttam, hogy az anyja 2 csomag drága cigarettát vett (az én pénzemből, a mi pénzükből, az adófizetők pénzéből)


Vett volna kenyeret az árából, akkor nem kéne éhezzen a családja!!!


S még, hogy segítsek. Majd... ha nem lopnak ki a vagyonomból, nem teszik tönkre, amim van, hanem óvják, mintha sajátjuk lenne!


Ezt olvassátok cigányok és gondolkodjatok el rajta!!!

2013. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kutyából tényleg nem lesz szalonna.

Én is tanúja voltam a cigány modornak, igénytelenségnek, kéregetésnek...

Éhezik a család ,de telik majdnem 1000ft-os cigire amit még én sem engedhetnék meg magamnak ha vízen és kenyéren élnék

akkor sem.

2013. ápr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja és előző vagyok.

Tényleg sokat költöttünk már a támogatásukra, felzárkóztatásukra.

Amelyik cigány akart az tanult nyelvet, lett munkája lett egzisztenciája aki nem az meg ment be a segélyérért.

Meg ha ennyire szegény necsináljon gyereket .

Szül egy gyereket 14 év múlva a gyerekének is lesz egy gyereke aki szintén olyan fogyatékos lessz mint a szülei

és ez így fog menni amég ki nem zavarjuk őket csak a vezetőink balf*szok.

2013. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szintén előző nézd meg a videókat: Aztán tedd fel a kérdést van-e remény ezeket megváltoztatni.
2013. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy ugyanolyan igazságszolgáltatásban részesüljenek, mint a többi ember. Ne legyen az, hogy ők kisebbségiek, ezért máshogy bánnak velük; ha itt szeretnének élni, tartsák be a szabályainkat. És ez főleg a rendre tartozik, tehát ne ússzanak meg egy szabályszegést sem.
2013. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!