Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Komolyan ennyire nem tudunk...

Komolyan ennyire nem tudunk összefogni a folyamatos román "támadás" ellen?

Figyelt kérdés

Ne értsen félre senki: nem vagyok hőzöngő, rendbontó, tetovált, elvakult nacionalista. Csak az a kérdés merült fel bennem a rengeteg kisebb-nagyobb hangot kapott esemény (zászlóégetés, székely zászló kitiltása, meztaposás, uszító kijelentések stb.) után, hogy miért nem tudunk ezek ellen (hatékonyan) fellépni? Megértem, hogy az az intelligensebb megoldás, ha nem is figyelünk rá, nem foglalkozunk velük... De mint láthatjuk, ennek semmilyen hatása sincs. A meztaposás után miről lehet olvasni megint? Egy román sportoló elgázosítaná a magyarokat... Itt látszik, hogy egyszerűen nem tudunk elérni semmit, nincs hatásos módszerünk ezek ellen. És akkor nyavalygásként megemlítem, hogy ezekért természetesen nem jár semmilyen zárt kapus meccs nekik.


A román hajpántos kislány esetében egyből kivonultak az emberek Romániában. Ha ugyanezeket megcsinálnánk, amit ők sokszor velünk, egyből menne a hiszti. De itt mi a reakció? Ejnye-bejnye és el is van intézve a dolog...



2013. ápr. 10. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a romän elvböl gyülöli a magyarokat, mivel lelkiismeret furdaläsuk van (tudat alatt!) Erdely miatt. Nagyon is tisztäban vannak vele, hogy a magyar egy näluk kulturältabb, tehetsegesebb nemzet. A romän egy sajätsägos elöleny, meg kell nezni pl. a viläghäboru alatt, romän megszälläs alatti magyar területen miket müveltek. Persze, kell az összefogäs, de lelki-szellemi szinten tudjuk csak megtenni. Miota Erdelyt elloptäk, az hivatalosan az övek, es ez ellen nem tudunk semmit se tenni.
2013. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha mi magyarok tényleg olyan vagyunk mint képzeljük magunkat, akkor tudnunk kellene gentleman módjára viselkedni, és táplálni a gyűlöletet. Erdélyt nem ellopták, hanem megkapták ajándékként. Így máris oda a mítosz, hogy a románok lopnak. Csupa ilyen elcseszett előítélet miatt van annyi szerencsétlen, mint ...(nem mutogatok ujjal)
2013. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze pont a legfontosabb szót hagytam ki, a NEM-et.
2013. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nincs hatásos eszközünk, igazuk van a többieknek, félünk hogy nem mi kapjuk vissza, más kárára meg nem játszanék szívesen :/.
2013. ápr. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok leginkább azért alakulnak így, mert a sportdiplomáciánk a béka s.gge alatt van nagyjából. Az egy másik téma, hogy a románok meg a magyarok között ellentét van. A franciák is utálják a németeket (illetve a franciák konkrétan mindenkit utálnak, de mindegy), mégsem lehet ilyenekről olvasni semmilyen sportesemény után. Hogy miért? Nem azért, mert annyival intelligensebbek, mint a románok, vagy akár mi magyarok. Hanem mert ha egy ilyen megtörténne, akkor abból sportdiplomáciai botrány lenne. Hülye ember ott is van, csak azokat nem engedik szóhoz jutni a médiában, mert pontosan tudják, hogy elmarasztalnák őket érte.

Mi meg nagy gentleman módjára befogjuk a nagy pofánkat, mert jajj, mit mondanak, ha panaszt teszünk egy ilyen meztaposás után. Hát a többi nemzet meg úgy van vele, hogy ha minket nem zavar, hogy a mezünket tapossák, vagy a zászlónkat égetik, akkor ők mi a fenének kardoskodjanak. Majd ha a sportdiplomatáink helyén olyan emberek ülnek, akik valóban oda valók, és merik hallatni a hangjukat, akkor lesz zárt kapus meccs, meg eltiltás is.

2013. ápr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Erdelyt igenis elloptäk- mert ha nekem felajänlanak valamit ajändekba, amiröl konkretan tudom, hogy az egy mäsik ember tulajdona (söt, tudom, hogy kie) akkor azt elfogadni lopäs.

Erdelyt Romänia ajändekba kapta, tudjuk, Trianon, 1920. junius 4, nem vagyunk hülyek.

De nem kellett volna ELFOGADNIA Erdelyt Romäniänak! Itt kezdödne a tisztesseg, ami nekik nincs.

Azonkivül bevonultak Magyarorszägra a bocskoros romänok az öszirozsäs forradalom alatt-utän, mikor szejjel volt züllesztve a magyar sereg.

2013. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!