Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van aki Balatonon vagy Ausztri...

Van aki Balatonon vagy Ausztriában fodrászként dolgozik? Akár csak úgy, hogy átjár az országba pár napokra?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy Ausztriába mennyit keres egy fodrász? Illetve, hogy hány éves tapasztalat kell, hogy kint eltudjon helyezkedni, egyáltalán érdemes lenne e kimenni?

A másik kérdésem az lenne, hogy nagyon elszeretnék költözni Budapestről, Balatonra gondoltam, mert ott télen csönd és nyugalom van, nyáron viszont van élet. Mennyire keresik a fodrászokat Balaton környékén?



2013. ápr. 22. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bármily hihetetlen is, de Ausztriában és Németországban a fodrászok tartoznak a legrosszabbul kereső szakmák egyike közé. Ott alkalmazottak és nem vállalkozók. A bérük sokszor az 1000 eurót sem éri el Németországban (nincs minimálbér), inkább 800 euró körül mozog, azaz kb. 230.000 ft, amiből ott lehetetlen megélni egyedül.


Ausztriában ha jól tudom 1000 euró a minimálbér (gyakorlatilag nem teljes érvényű, hanem bizonyos szakmákra ez a minimálbér, de sokra nem érvényes, pl. a takarítónőkre és az au pairekre sem, a fodrászokra sajnos nem tudom), bár az ott még mindig elég szegényes. Esetleg úgy lehet belőle megélni, hogy hazajár az ember és itt lakik (kint egy 2 szobás albérlet minimum 500 euró körül van, és akkor még nem evett az ember és benzinre sem költött).

2013. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Hol tart a vállalkozásod? Csak azért kérdezem, mert társulnék :-)

A nyarat B.füreden töltöm és nyitnék ott üzletet. Szerintem a legszinvonalasabb balatoni város és alig van fodrászat. Sajnos nem vagyok fodrász de lelkes egy üzlet megnyításához.

2014. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!