Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai tinédzserek érettebbek...

A mai tinédzserek érettebbek a régieknél?

Figyelt kérdés

Valahogy sokkal felnőttesebbnek néznek ki, mint anno mi. Máshogy is beszélnek. Én 16 évesen valahogy más voltam, más dolgok érdekeltek, mint most a többséget. A mai gyerekek előbb érnek vagy csak ezt akarják mutatni kívülről?


23/L


2009. szept. 28. 10:37
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
68%

Nem feltétlenül érettebbek-agyilag nem,csak külsőleg!

Ahogy öltözködnek (mini,magassarkú,hajfestés,műköröm...) már 14éves koruktól a csajok,az számomra megdöbbentő-simán eladják magukat akár 18nak is!

Miért engedik ezt a szülők,iskola???

Hova fajul ez a világ???

Egy ilyen idős lánynak/fiúnka nem azzal kellene foglalkoznia,h hova menjen péntek,szombat és mit igyon,szívjon,kivel sexeljen-hanem a tanulással!!!

Ez a mai 14-20 éves fiatalokra erősen jellemző!

Örülök,h én nem így nőttem fel és mindig tudtam,h hol a határ!

Ez nagyban függ a neveltetéstől,társaságtól is!

2009. szept. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Érettebbek szerintem,tájékozattabbak,informálódottabbak.A világ ezt kényszeríti ki belőlük,hogy gyorsabban nőjenek fel.A gyorsabb felnövés nem jelent feltétlenül jót,a rossz dolgokat is előbb követik el.Egyre fiatalabb korban kezdenek bűnözni is..
2009. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy fogalmaznék, hogy nagyobbnak akarnak látszani a koruknál, talán többet is tudnak, mint a 20-30 évvel ezelőtti tinik - hála az internetnek és az információk terjedésének - de érzelmileg nem hiszem, hogy érettebbek lennének, vagy korábban érnének.
2009. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy 31/F


11:08 vagyok

2009. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Testileg érettebbek,bár sokkal gyöngébb fizikumuak,mint a régebbi fiatalok.Szellemileg pedig sokkal éretlenebbek,és felelőtlenebbek.Igaz,hogy a lexikális tudása egyik-másiknak több,bár sokan még helyesen sem tudnak írni,de ez nem az érettség jele.
2009. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Én ezt nem érettségnek, inkább neveletlenségnek nevezném (akinek nem inge, ne vegye magára). Valahogy a mai szülők szép lassan "elfelejtenek" nevelni, mert hajtani kell a pénzt, építeni a karriert, a gyerekre kevés idő jut, és olyankor sem tudnak igazán rá koncentrálni, mert túl sok a stressz az életükben, és ezt akarva-akaratlanul is kivetítik a gyermekükre. Ezzel párhuzamosan kihal az összetartás is az emberekből. Lassan már senki nem törődik a másikkal, a felnőttek nem szólnak rá a gyerekekre, mert "nem az én dolgom, mit csinál", de ha mégis rászólnak, a gyerek minősíthetetlen szavakkal küldi el a búsba, sőt, van, hogy maga a szülő is kikéri magának, hogy más meg meri róni az ő csemetéjét... én 26 éves vagyok, rám még igencsak rám szóltak a felnőttek, ha valami rosszat tettem (bár erre nem nagyon volt szükség, mert a szüleim eléggé odafigyeltek rám), és ha vissza mertem volna szólni nekik, hát apám úgy elnadrágolt volna, hogy megemlegetem. Szóval ez egy összetett jelenség, hogy a gyermekeink egyre "vadabb" körülmények között nőnek fel, és hiába a sok pénz, a márkás cuccok, gazdag környezet, ha a családi lelki élet sivár, ha az odafigyelés, a szeretet, adott esetben a szigor, meg elmarad. És mivel a gyerek, még ha nem is mutatja, igényli az ilyesmit, hát a haveri körben találja meg az áhított lelki közösséget. Ezzel párhuzamosan ezerfelől önti el őket a média szennye, a fogyasztás, a "vedd meg-használd-dobd el" jelenség mocsara, az öldöklés, a szex, a gonoszság, a sok rossz, szóval csupa olyasmi, amiktől az én kiskoromban még óvták a gyerekeket, mondván: ez és ez "nem nektek való". Ez volt a bűvös kifejezés. Ma már ez nagyon háttérbe szorult, a gyerekeket nem kezelik gyerekekként, hanem kisméretű felnőttekként, és a gyerekek úgy is viselkednek, ahogy érzik, hogy elvárják tőlük, hogy viselkedjenek. Én így látom.
2009. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem, de azt képzelik magukról :)
2009. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

Ezt a Humor kategóriába szántad?

Se külsőleg, de belsőleg aztán főleg nem.

2009. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%

Sokkal! Ez nem kérdés, hanem tény, nézz meg egy mai 15 évest, meg egy 50 évvel ez előtti 15 évest ....

Az okaira sok elmélet létezik, de attól még a tény tény, csak több féle magyarázat van rá.

2009. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%

elsőnek:

hát pedig drága megnyugtatlak a mai 15 évesek döntő többsége, zöme már aktív rendszeres szexuális életet él szted, bár én ezt nem úgy látom, h ettől elfajult lenne a világ, azért a kapcsolat a két dolog között nem ennyire ilyen jelegű

2009. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!