Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megvertek az aluljáróban?...

Megvertek az aluljáróban? Hogy kell kezelni egy ilyen szituációt?

Figyelt kérdés
Szép nyugodtan mentem az Örs vezér terén az aluljáróban, a metró felé. Mivel éppen nemrég érkezett meg a metró, elég sokan jöttek szembe. Konkrétan semmi helyem nem volt haladni (pedig nem foglalok nagy helyet) és néhány ember nekem jött. Sajnos nem tudok mit csinálni, mentem a dolgom után, nem tudok félreállni 5 percre, még mindenki elvonul. Az egy dolog hogy majd fel löktek többen is, de egy csávó (a hovatartozását már nem is említem) utánam jött, ordítozott, mutatta a törött telefonját, megpofozott, leköpött, lek.rvázott... Tényleg nem tudtam mást csinálni, nem is láttam a telefonját, ő jött nekem, és erre még utánam is jön, és felpofoz. Senki nem szólt rá hogy nem kéne, pedig egy fiatal nő vagyok. Mégis mindenki normálisnak tartotta azt, hogy egy ismeretlen pasi ott pofozgat engem :S
2013. máj. 14. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szomorú, hogy milyen emberek vannak manapság.

Ha velem csinálta volna, akkor jól megvertem volna azt a cigányt.

2013. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Utólag: feljelentést tenni a rendőrségen. Elméletileg az aluljáróban kell egy biztonsági kamerának lennie. Hatóság bekéri a felvételt, visszapörgetik, stb. Ne félj a rendőrségre elmenni, nem harapják le a fejedet, segíteni fognak!
2013. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem mertem megvenni, mert ha többen is vannak, simán agyonvernek, én a 60 kg-ommal (ami sajnos nem tisztán izom) álltam a 90 kg-os emberrel szemben. Nem örültem vna ha ájulásig püfföl, és elviszi a fizetésem.

Úgy is fel lehet jelenteni, ha tulajdonképpen nyoma nem maradt a dolognak, csak lelki?

2013. máj. 14. 15:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért jó, ha van nálad önvédelmi eszköz. Az ilyen retkesnyakú bodzaszedő parazita férgeket pedig irtani kell.
2013. máj. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok


Igen, érthető, hogy nem tudtad volna megverni, de ha velem történt volna, úgy reagáltam volna rá. Sajnálom, hogy ez történt, bárcsak ne lennének ilyen (cigány) emberek.


Egyébként azt megkérdezném, hogy mennyire biztos, hogy cigány volt? Mármint, barna volt a bőre, és fekete a haja?

Mert ha az volt (ami valószínű), akkor rádküldhet más cigányokat is. Sajnos, azok ilyenek.


Remélem, megoldódik a probléma!

2013. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Barna bőr, fekete haj, műveletlenségről árulkodó beszéd.

Nekem is az első reakcióm egy herén rúgás lett volna, csak végiggondoltam előtte, hogy mi van, ha többen vannak :(

2013. máj. 14. 15:53
 7/10 anonim válasza:
100%

Én nem javaslom hogy feljelentést tegyél mert: 1) a rendőrség úgysem fog foglalkozni ezzel az esettel 2) csak neked megy el vele az időd eljárkálni tanúskodni, és az is tud megalázó lenni 3) ha netalántán elkapják az illetőt valószínű lesz szembesítés, az sem egy kellemes dolog + a bíróságon is meg kell jelenni, oda valszleg ha roma, viszi majd a rokonságot is, akikkel egy légtérben kell várakozni... Még ha elítélnék is, a börtön az neki továbbképző-intézmény lenne...

Ezek saját tapasztalatok. Sajnos nincs mit tenni.

2013. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést nem tudom megéri-e ha teszel, mert úgysem ítélik el. Talán maximum egy 30 ezres pénzbüntetést kap, meg valami enyje-benyjét, és azt a 30 ezret is neked kell kiperkálnod, mert mivel gondolom jövedelme nincs az illetőnek, ezért az adófizetők pénzéből vonják le.

A sünök meg.... pffff. Hozzájuk jobb nem is fordulni, mert a végén kihoznák, hogy te vagy a hibás mert rasszista szándékkal direkt nekimentél szegény hátrányos helyzetűnek. Amúgy szándékosan nem rendőrt írtam, mert ebben az országban olyanok nincsenek.

Ilyenkor segítségre sem nagyon lehet számítani, mert az emberek sem segítőkészek. Egyrészt szerintem fel sem mérték a szituációt. Ha meg igen, akkor azért nem segítenek. Mert ilyenkor két eset lehetséges: 1. Segít, de őt elítélik, mert rasszista szándékkal nyúlt a cigányhoz (innen csókoltatom a helsinki bizottságot, meg az összes élősködő szervezetet). 2. eset: segít rajtad valaki, de aztán előkerülnek a tesók és végül a segítőd marad alul. Amellett azt sem biztos hogy túléli ezt az akciót, okulva a múlt példáiból. Ezért csak magadra számíthatsz ilyen helyzetekben!

Mit tudsz tenni? Nyelsz egy nagyot és tanulsz belőle. Legközelebb készülj fel, legyen nálad valami önvédelmi fegyver, mondjuk paprikaspray. És ha legközelebb meglátod, hogy feléd közeledik egy hasonló rejtett erőforrás, akkor gondolkodás nélkül ereszd a pofájába az egészet. Ezeknek nem kell ürügy, hogy beléd kössenek. A lényeg, hogy legyél mindig éber!

2013. máj. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szánalom ami itt megy Magyarországon...csak ma ez a 3.ilyen kérdés amiben a cigányok ezt csinálják...ki kéne tiltani ezeket a nomádokat innen a francba.de ha egy politikus ezzel áll elő akkor ő ,,biztos náci"....

ezeket tömegével ki kéne telepíteni nemhogy segélyt adni nekik.

2013. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva... Mekkora paraszt, hogy csak úgy megüt egy nőt.

Meg az is, hogy nem ment oda senki... Bár gondolom ők is féltek, hogy odacsődíti a rokonságát.

2013. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!