Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudom tanulni a savakat,...

Megtudom tanulni a savakat, pusztán a Német-Magyar szótárból?

Figyelt kérdés
nagyon fontos lenne, hogyan is kell szótározni, eddig 150 szót írtam le, de úgy hogy megnéztem a Magyar-Német szótárban is hogy biztosan az e a jelentése, csakhogy ez így nagyon lassú, kérlek mondjátok már meg, hogy az ugye jó hogy nem szótárazom ki a szavakat, hanem egyből megtanulom onnan??? Kérlek válaszoljatok, fontos lenne nagyon!

2013. máj. 16. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én éppen ezt csinálom, de nem írom ki őket, hanem mindig nálam van a szótár és amikor csak tehetem kinyitom és biflázom....

Alapból van mögöttem sok évnyi nyelvtanulás és utána sok évnyi szünet. Így ez nekem inkább csak felfrissítés és plussz szókincs fejlesztés, nem a nulláról kezdtem...


Pontosan mire készülsz, mi a kérdésed?

2013. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mindenre, kenni vágni akarom a németet, szótározással kezdek neki, ausztriában szeretnék dolgozni. El is mondom mi a problémám szótározásnál, rengeteg ehhez hasonló szó van: Héra István féle Német-Magyar szótár "abgründig" titokzatos, rejtélyes Magyar-Német szótár "titokzatos" geheimnisvoll , (abgründighez hasonló találat nincs). "rejtélyes" ratselfhat , itt sincs semmiféle abgründig. ez a módszer lassú, ugyanakkor fura hogy más szavakat ad ki, tehát a geheimsvoll és az abgründig is jelenti azt hogy titokzatos?
2013. máj. 16. 13:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a baj, hogy a szótár nem közöl árnyalatokat. Több éve tanulóknak működő módszer az, hogy felcsapják a szótárat, és tanulnak belőle, hiszen ők már hangzásra meg tudják ítélni, hogy milyen a szó jelentésfokozata, árnyalata.


Kezdőként ez egy nagyon rossz módszer. Menj el inkább nyelvtanárhoz, és 1-2 év után már próbálkozhatsz ezzel. Az elején azonban sajnos csak káosz lesz belőle, és a szavak helytelen szövegkörnyezetben való használata.

2013. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem most kell! de ha nagy lesz a szókincsem, akkor később a nyelvtannal úgyis megtudom majd állapítani mi hova kerül, nem? autodidakta módon tudok csak tanulni, nincs pénzem tanárra, kijártam az iskolát.
2013. máj. 16. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3. válaszolónak, ez így, kezdőként nagyon rossz módszer.


Ha nincs pénzed tanárra, akkor keress ingyenes online tanfolyamokat.

Ha megnéztél egy filmet magyarul, keresd meg a youtube-on németül. Nézz sok német filmet.


Német oktatófilmek:

https://www.youtube.com/results?search_query=n%C3%A9met+okta..


Ez itt az első lecke:

https://www.youtube.com/watch?v=X4aOoRTYhMU


Nézd ezeket, keress tovább hasonló videókat, de a szótárazás teljesen kezdő szinten csak zsákutca. Akkor lenne értelme, ha mér beszélsz egy nyelvet, és kitalálod, hogy pl. hetente megtanulsz 20 új szót. De így csak az idődet pocsékolod és sem érteni nem fogsz semmit, se beszélni nem tudsz majd.

2013. máj. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"de ha nagy lesz a szókincsem, akkor később a nyelvtannal úgyis megtudom majd állapítani mi hova kerül, nem? autodidakta módon tudok csak tanulni, nincs pénzem tanárra, kijártam az iskolát."


1. Autodidakta módon nyelvet tanulni retkesül nehéz. Nem lehetetlen, de az emberek 90%-ának gyötrelmesen megy és csak hibás mintákat sajátít el belőle. Ilyen hülyeséget légyszíves ne jelents ki, hogy neked csak így megy, mert pont a kérdéseddel bizonyítottad, hogy azt sem tudod hogy kezdj hozzá.


2. Nyelvtanár nélkül nem fogsz megtanulni beszélni, mert nincs kivel. És nincs, aki élőszóban kijavítson. Kivéve, ha keresel valami anyanyelvi beszélgetőpartnert skype-ra legalább, ez lenne a minimum.


3. Ha szavakat akarsz tanulni, akkor én is ajánlanám a filmeket. Az online nyelvtanfolyamokat annyira nem szorgalmazom, mert azokban sok esetben látok elírásokat, felületességet, és nem tudok megfelelőt javasolni. Ha kezdő szinten vagy, akkor egy "30 nap alatt németül" vagy hasonló otthon tanulós könyv a segítségedre lehet - nekem legalábbis segített kezdő koromban.


4. Ha rosszul tanulsz meg egy-egy szót, az nem úgy megy, hogy "majd ha tudom a nyelvtant akkor tudom mi lesz vele meg hova megy". Egy rossz beidegződést a legnehezebb kijavítani, ezért is nem javallom az otthoni nyelvtanulást, főleg mindenféle segédanyag nélkül. Ha valamit rosszul tanulsz meg, akkor nagy az esélye, hogy a helyes nyelvtan elsajátítsa után is megmarad a rossz beidegződés és továbbra is gyakran helytelenül fogod használni. Magyarán erre kalkulálni, hogy majd 2 év múlva, ha tudod hogy hogy van a nyelvtan, akkor jó szövegkörnyezetben fogod használni, hülyeség.

2013. máj. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 év az rengeteg idő, sok időt spórolhattam volna meg a szótározással, gép elött se tudok mindig ülni, akkor megpróbálom a filmeket, youtube-on az oktató videókat, német nyelvű újságokat stb. Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 18. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Szótárazással nem spórolhattál volna sok időt. Az a baj, hogy ami bemegy a fejbe, azt valahogy ott is kell tartani... Jó példa pl. hogy amikor a gyerekeim iskolába kerültek pár dolgot újra tanulhattam velük. Pl. az írásbeli osztást. Szintén anyuka barátnőmmel néztük, hogy hogy is volt ez? Ha hetente megtanulsz x szót, akkor azok gyakorlás nélkül 1 hónap múlva már ki is pottyantak a fejedből. Meg két év hosszú, szavakat tanulni baromi unalmas,a kezdeti lelkesedés szerintem pár nap után eltűnik.


Ha nem tudsz mindig gép előtt lenni, akkor is vannak más lehetőségek. Iratkozz be könyvtárba ha nincs sok pénzed új könyvekre, vegyél ki német könyveket és inkább azokat lapozd mint csak úgy szótárból magolj.

Ha már magolás: nem is volt annak idején nagy hülyeség, hogy az egyik tanárunk bizonyos párbeszédeket bemagoltatott nekünk. Ne csak egy szót tanulj meg, hogy pl. kérni, hanem egy egész mondatot: Kérek egy pohár vizet.

2013. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szótárazással NEM spórolod az időt, hanem vesztegeted, emiatt ne aggódj!


Szavakat elsősorban szövegkörnyezetben érdemes/szabad tanulni, mert így érti meg az ember igazán, hogy milyen helyzetben, jelentésben, értelemben használhatóak. Ezért van az, hogy a legtöbb nyelvkönyvben van olvasmány vagy hosszabb írásos feladatok, ahonnét egyértelműen kitűnik az adott új szó jelentése, így nem fogod azt torzult jelentéstartalommal elkönyvelni.

2013. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. pl. a Bach-nál is ott van egy mondat einen bach machen = pisil ; den bach runtergehen = semmivé lesz. Majd tanulok a netről.
2013. máj. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!