Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Irtam egy könyvet, hogy kell...

Irtam egy könyvet, hogy kell levédetni a tartalmát?

Figyelt kérdés
Megvan a köny és le szeretném védetni jogerösen hogy ne tudjanak lopni belüle mármint a tartalmábol , ezt hogy lehet megoldani ?
2009. okt. 2. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:

'szerzői jogok védelme (v. érvényesítése)' keress rá a gugliban , valószínű, ott lesz a megfelelő hivatal a találatok között.


Egyébként itt is mindenki levédethetné a válaszait, hogy a kérdező ne lophasson belőle tudást. Pénzért persze igen. Igazából minek fáradtál az írásoddal, gondolataiddal, ha ezt csak egy szűk, vélhetően fizető körrel kívánod megosztani? Az emberiség azért tart ott, ahol, mert a tudás=hatalom nem pedig tudás=közkincs.

2009. okt. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kerestem a "gugliban" de kronkrét helyet nem dobott ki ahol le tudják védeni (hasonloan mint a copyright ) . Azért fáradtam a könyvemel hogy ne lophasák szét az anyagokat belöle különféle pénzéhes emberek :)
2009. okt. 2. 10:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Miről írtál? Az is számít.
2009. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy nézem a helyesírásodat, nagy élmény lesz elolvasni!

Alig várom a megjelenését! :-D

2009. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el.


Egyébként meg ha a könyvedet nem adod ki valamelyik kiadóval hanem a fiókodba teszed és elzárod az a legjobb védelem.

Csak akkor éppen nem leszel ismert...

2009. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudományos irás a tartalma amugy és a helyesirásra is figyelni fogok majd de forumokon nem szoktam le ellenörizni , inkább gyorsan irni . Természetesen a könyvet kiadni szeretném de csak a nyotatást tudom megoldani és a szerzöi jogokat szeretném levédetni , ehez kellene link .
2009. okt. 2. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha kiírod az elejére, hogy a tartalmának felhasználása - a fair use keretein túl - az engedélyed nélkül tilos és törvénybe ütköző. Ezzel még nem is hazudsz. Aztán ha valakit mégis rajtakapsz, előveheted az amerikai módit és a gatyáját is leperelheted róla.


Ez esetben még garantált a nagyfokú publicitás is. Nem feltétlenül pozitív ugyan, de mint tudjuk, minden publicitás jó, kivéve a nekrológot, nemde?

2009. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elvileg már a mű megírásával létrejönnek a szerzői jogok, ezt célszerű valakivel tudatni ha esetleg valaki a sajátjként tünteti fel a művedet talán a Magyar Szabadalmi Hivatal valamelyik osztálya foglalkozik a szerzői jogokkal, keresd fel őket szerintem készségesek lesznek és segíteni fognak
2009. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Az már gáz, ha csak akkor tudsz helyesen írni, ha leellenőrized. Ez Magyarország! Már ahhoz is buták vagyunk, hogy megtanuljunk írni. Fasza...
2009. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
De olvasni sem tud. Valaki ajánlotta a Szabadalmi hivatalt. Én meg már egyszer belinkeltem neki a vonatkozó részt a szabadalmi hivatal honlapjáról. Csak olvasni kéne....
2009. okt. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!