Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tápos kifejezés jelentése?

Tápos kifejezés jelentése?

Figyelt kérdés
Egy alkalommal egy román hűtőgépszerelővel beszélgettünk és amikor megkérdeztük hol lakik nemigazán értettük mit mond valami pepsiszentgyörgy volt erre elkezdett ordibálni hogy :Tápos gcik vagyunk!
2013. jún. 2. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Városi gizdákra, esetleg a soványakra használva ismerem, de sztem ő az elsőre gondolhatott, azaz hogy nem ismeritek a vidéket (ld. pl. Sepsiszentgyörgy).
2013. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát többféle is lehet.


Pl. szerepjátékosok vagy simán gamerek körében gyakran jelenti azt, hogy valaki túlerős, agyonturbózott (márhogy a játékbeli karaktere).


Viszont a falusiaktól épp az ellenkező jelentését hallottam, hogy valaki "tápos csirke" azaz inkább vézna, sz*rral tömött, mint a táppal etetett állatok - ebben az esetben a jelentése gyenge, béna, mihaszna.


A fent említett szituációra valahogy egyiket sem tudom alkalmazni, de ha valamelyik, akkor nyilván inkább az utóbbi.


Valószínűleg azt szerette volna kifejezni, hogy számára nem szimpatikus városi úriemberek vagytok.

2013. jún. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Sepsiszentgyörgy, egyébként, és nem román, hanem erdélyi magyar. A tápos meg a te esetedben azt jelenti, hogy gyökér.
2013. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Google, tápos

[link]


2. Első találat megtekintése.


[link]


A te esetedre az első bejegyzés érvényes.

2013. jún. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
86%

A tapos kifejezest tobbek kozott a hatarontul elo magyarok hasznaljak az anyaorszagi magyarok gunyolasara, ezzel kifejezve megvetesuket a "puhatestu, lusta" magyarok irant erzett megvetesukre.

Udv. Karpataljarol.

2013. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ég világon semmi bajoma határon túli magyarokkal...De én német vagyok csak itt élek ezt ő is pontosan tudta.A másik meg hogy énis hallotam már valakitől hogy a magyarországon élő magyarokra mondják de nemigazán értem h micélból külömböztetik meg őket negatívan sokmindent lehet mondani a magyarokról de lustának soha nem nevezém sem határon túl sem itt!
2013. jún. 3. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

"A tapos kifejezest tobbek kozott a hatarontul elo magyarok hasznaljak az anyaorszagi magyarok gunyolasara, ezzel kifejezve megvetesuket a "puhatestu, lusta" magyarok irant erzett megvetesukre."


Azért ezek az emberek örömmel tartják a kezüket, amikor osztjuk a pénzt...


Üdv.: Magyarországról.

2013. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
32%

Hetes!

Még szerencse, hogy te nem osztasz semmiféle pénzt. Gyökér.

2015. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Pepsiszentgyörgy XD

Egyébként igen, gizdát jelent, puhányt, hát istenkém így tudta csak kifejezni magát idegenekkel beszélgetve is.

2016. febr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem csípik, ha lerománozod őket, joggal.
2021. júl. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!