Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én vagyok ilyen szívtelen...

Csak én vagyok ilyen szívtelen a szeptember 11-i terrortámadással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Annyit mindent lehet még mindig róla hallani, annyira kell őket sajnálni. Valóban, sajnálom a halottakat, de az miért van, hogy ha más országban van terrortámadás, buszbaleset, háború, arról nem lehet még évek múlva is hallani, arról nem szól millió könyv és film, azzal kapcsolatban nem mondjuk, hogy azóta a nap óta megváltozott valami? Utálom Amerikát, utálom, hogy azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ és csak az ő halottaik számítanak. Amikor Amerika beavatkozik a háborúkba és meghalnak emberek, ők nem számítanak?
2013. jún. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

> az miért van, hogy ha más országban van terrortámadás,

> buszbaleset, háború, arról nem lehet még

> évek múlva is hallani

Ez olyan, mint a holokauszt.

Egy rakás népírtás volt a történelemben és a közelmúltban, mégis csak a zsidókat kell k*rvára sajnálni.


> azzal kapcsolatban nem mondjuk, hogy azóta

> a nap óta megváltozott valami?

Mert nem is. A szeptember 11-ei támadás volt az, amelyik a legnagyobb láncreakciót indította el.

2013. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de kicsit úgy beszélsz mintha irigelnéd a rájuk szentelt figyelmet.
2013. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Talán úgy elkényelmesedtek, hogy ha valaki meg meri támadni szeretett országukat egyetlen egyszer, akkor már hangosan sírnak, hogy figyelj világ, mennyien haltak meg. A világháborúk során Európában sokkal, de sokkal többen meghaltak, Afrikában, az arab országokban emberek milliói halnak meg nap mint nap. Számomra ez egyszerű önsajnáltatás, szóval lehet én is szívtelen vagyok. Noha sajnálom azokat az embereket, akik a támadás során meghaltak, illetve a családtagjaikat. De enyhén túlzás ekkora feneket keríteni a dolognak, a többi halott emberrel sem törődik senki.
2013. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak te vagy ilyen szívtelen. Már a tragédia utáni hetekben elhangzottak olyan kijelentések kis hazánkban (is), hogy úgy kell az amcsiknak, végre megkapták ők is.

Az amerikaiaknak ez nagyon nagy dolog volt, és Amerika igen fontos szerepet foglal el a világban, ez tény, akár tetszik nekünk, akár nem (egyébként rengeteg magyar él ott).

Nem hiszem, hogy az amerikaiak azt hiszik, hogy csak az ő halottaik számítanak, mindenesetre kétségtelen, hogy fontosabbak nekik a saját halottaik, mint egy másik kontinenséi. Arról pedig, hogy más népek nem alkotnak annyi könyvet és filmet a saját háborúikról, mint ők, már igazán nem ők tehetnek. Ne olvasd, ne nézd ezeket, ha meguntad, hidd el, a könyvtárban találsz más történelmi katasztrófákról is olvasnivalót.

És még valami: "az amerikaiak" éppúgy nem egy homogén massza, mint a magyarok. "Amikor Amerika beavatkozik a háborúkba", akkor sok amerikai helyesel, sok pedig tiltakozik, tüntet ellene, vagy éppen olyan alkotásokat hoz létre, mint a Hair c. film a vietnami háború ellen.

2013. jún. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld másként felfogni a dolgot. Minden hasonló esemény sajnálatos és elítélendő, de ha azt akarod, hogy a világ okuljon belőle, nem sorolhatod el az összeset, mert azt senki nem fogja végig hallgatni, vagy elolvasni. Ezért minden témának van egy "zászló hordozója", amin keresztül átérzik az emberek a dolog súlyát. A terror cselekményeknek ez, a népirtásnak a holokauszt, a környezetvédelemnek a pandák. Így máris barátságosabb nem? Ne idegeld magad ilyesmiken, lesz még elég baj az életedben ezek nélkül is. Az öt perc nyugalmat is meg kell becsülni.
2013. jún. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Én egyáltalán nem sajnálom őket. Egyenesen lesz@rom, hogy mi van a bárkivel is. De ha már sajnálsz akkor azokat sajnáld, akik elvesztették valamely végtagjaikat. De a halottakat sose sajnáld. Az emberek legnagyobb gyengesége a sajnálat, és a lelkiismeret.
2013. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 The Heartless válasza:
Nem vagy szívtelen. Nem vagy tisztában eme szó jelentésével
2013. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!