Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell szidni az embereket...

Miért kell szidni az embereket, úgy is előbb-utóbb már az életben lesznek következményei a cselekedeteiknek?

Figyelt kérdés
A drogosok, a prostituáltak, a tolvajok, segélyből élők már így sem irigylésre méltó életet élnek. És különben is "az vesse rá az első követ aki bűntelen közületek", nem!?

2013. jún. 12. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akiket felsoroltál, szerintem azok közül főleg azokat szidják, akik nem is akarnak változtatni, vagy úgy érezzük, hogy nem tesznek meg mindent a változásért. Aztán hogy tényleg így van-e, az más kérdés. :)
2013. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Neked felesleges ezzel foglalkoznod, láthatóan értelmes ember vagy, így pont amiért nem kell szidni a drogosokat, nem kell szidni azokat a gyülölködőket sem. Ahogy mondod, mindenki megkapja majd ami jár, éppen ezért nem szabad senki felett sem ítélkeznünk.
2013. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

> És különben is "az vesse rá az első követ aki

> bűntelen közületek", nem!?

Nem iszok, nem kávézok, nem bagózok, nem drogozok.

Nem sz*rom tele a légkört dízelkorommal, egyrészt azért, mert nincs pénzem gépkocsira és üzemagyagra, másrészt pedig ha tellene rá se lennék akkora paraszt, hogy 2tonna vassal közlekedjek egymagam.

Semmiféle módon nem pazarlom az erőforrásokat. Se a villanyáramot, vizet, gázt, stb., sem a társadalmi rendszer szolgáltatásait (egészségügy, stb.).

Szóval fenntartom magamnak a jogot, hogy minden erőforrászabáló idiótát úgy küldhessek el a p*csába, ahogy jólesik. Aki iszik, bagózik, drogozik, illetve bármiféle más módon nagy mértékű veszélynek teszi ki magát indokalatlanul (hülyébbnél hülyébb extrém sportok, stb.), majd amikor ezek következtében megbetegszik / baleset éri elvárja a társadalmi rendszertől, hogy finanszírozza az egészségügyi ellátását, az r*hadjon meg!

2013. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ez amúgy egy érdekes dolog, hogy már az életünkben kiérdemeljük, ami jár. Persze van kivétel nem is sok, de ne vegyük kivételnek a nagy cégek elnökeit, fontos embereket, gazdagokat, hiszen ők is milyen életet élnek? hazudoznak, "lopnak", és ez, mivel az elme kihat a testre, nem tesz jót nekik sem. Az akit elnyomnak meg ő tehet róla, hogy miként fogja fel a helyzetét (persze van amiről nem ő tehet). Ehhez hasonló témáról lehet valahol olvasgatni?
2013. jún. 12. 14:23
 5/14 anonim ***** válasza:

Na 72% az tökéletes, látod? Szerinted vannak barátai?

Ő sem látja a fától az erdőt... Mindenkinek meg van a maga keresztje, neked is 72%. Attól, mert te tökéletesnek gondolod magad, attól az még nem igaz. Egy drogos legalább könnyen észre veszi a hibáját, te észre fogod-e?

2013. jún. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3.: Nem ezt a stílust vártam. De azért te miért vagy több bárkinél is? Lehet, hogy jóra fordul a sorsa, és mondjuk rendszeresen ad vért, nem úgy, mint a legtöbb "mintapolgár". Én épp azt mondom, hogy ne tekintsünk senkit se többnek, illetve kevesebbnek csak azért mert "rossz". Különben is a "rossz" szónak mi a definíciója? Persze, hogy nincs, ez a természetes jogérzetből következik, amiből mi már, ember lévén kinőhetnénk. Az más ha egy gyilkost elítélnek, mivel veszélyes a környezetére.
2013. jún. 12. 14:31
 7/14 anonim ***** válasza:

> De azért te miért vagy több bárkinél is?

Annyiban vagyok csak jobb, hogy igyekszem elkerülni, hogy kárt okozzak. Nem érzem magam feljogosítva arra, hogy brutális mértékben pazaroljam a rendelkezésemre álló erőforrásokat.


> Lehet, hogy jóra fordul a sorsa, és mondjuk rendszeresen

> ad vért, nem úgy, mint a legtöbb "mintapolgár".

Ez egy érdekes szemlélet, leginkább a vallásokkal függ össze.

Tegyük fel, van két ember.

Az egyik egy "unalmas" életpályát fut be, végig becsületes, dolgozik, nem könnyű az élete, de nincs benne semmi különös.

A másik meg él, mint marci hevesen, fiatalon van drog pia, cigi, szex fűvel-fával-macskával, ellenkező meg azonosneművel is, ami épp jön, kis autólopás, kis ilyen-olyan garázdaság összetűzés a törvénnyel...

Aztán megtörténik a csoda, találkozik "istennel", megtér, és üdvözül. Innentől ő a mintaember. Pedig innentől csak kb. úgy él, mint a másik egész életében, de az senkinek nem tűnik fel, viszont ez el lesz halmozva minden földi jóval, hogy mekkorát sikerült neki változni.

Ez szerinted jól van így?


> Különben is a "rossz" szónak mi a definíciója?

Károsítani a saját egészségünket egyértelműen rossz.


> Az más ha egy gyilkost elítélnek, mivel veszélyes a környezetére.

Egy részeg, vagy egy bedrogozott ember is veszélyes a környezetére. Sőt, egy bagós is! Ugyanis nem csak a saját egészségét károsítja, hanem a környezetében levő emberekét is.

2013. jún. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha az unalmas ember tisztában van vele, hogy ő egy jó ember, és nem jobb embernek tartja magát, akkor emiatt nem fáj a feje. Akármilyen meglepő, de nem ugyanazok az emberek vagyunk az egész életünk során. Az viszont, hogy valaki ténylegesen képes jó irányban megváltozni egy hatalmas dolog, ebben mindenki egyetért. Az én "unalmas emberem" az, aki többnek tartja magát bárkinél is (és lehet hogy ténylegesen sok jót tesz, de nem látja a saját hibáját), így lényegében "egy szintre kerül" az ő általa kritizálttal az irigykedésével. Ez pont az az embertípus, aki nemtörődömséggel nézi végig a másik halálát, ha az nem közeli hozzátartozója, habár nem árt neki. Én azt mondom, ne hasonlítsunk embereket egymáshoz, hanem magunkat magunkhoz.
2013. jún. 12. 15:27
 9/14 anonim ***** válasza:

> Akármilyen meglepő, de nem ugyanazok az emberek

> vagyunk az egész életünk során.

Nem érted.

Ha én 30éves koromig drogozok, kocsit lopok, stb., majd utána jó emberré válok, szakmát szerzek, hasznos munkát kezdek végezni, és rendszeresen járok vért adni, attól én még összességében rosszabb ember vagyok, mint aki egész élete során jó ember volt.


> Az én "unalmas emberem" az, aki többnek tartja

> magát bárkinél is (és lehet hogy ténylegesen sok jót

> tesz, de nem látja a saját hibáját)

Látom a saját hibáimat, tisztában vagyok velük.

Minden (relatíve) jót azért teszek, hogy a hibáimat ellensúlyozzam.

Megfelelő hajtóerő.


> így lényegében "egy szintre kerül" az ő általa kritizálttal

> az irigykedésével.

Mivan? Milyen irigykedésről beszélsz?


> Én azt mondom, ne hasonlítsunk embereket egymáshoz

Én pedig azt mondom, hogy egy iszákos, drogozó, bagós, munkaképtelen, életképtelen ember, aki egész eddigi élete során semmi hasznosat nem csinált, egyértelműen alacsonyabb rendű, mint mondjuk egy orvos, egy mérnök, vagy egy informatikus, aki tanul, folyamatosan képzi magát, aki letesz valamit az asztalra.

2013. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Összességében rosszabb ember? Na pont erről beszélek...


Az pedig elég szubjektív, hogy ki tesz le valamit az asztalra, mert lehet valaki informatikus, attól még nem lesz több zöldség a boltban.

2013. jún. 12. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!