Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek emancipáció...

Mi a véleményetek emancipáció pártiak hogy a nőknek is kötelező lesz a sorkatonaság Norvégiában?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 14. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem ezzel csak annyi bajom van, hogy egy nőnek amúgy is kiesik pár év a gyerekvállallás miatt az életéből, miért kell még ez is? Viszont azt tudom, hogy a norvégoknál az apukáknak ugyanúgy kötelességük gyesre menni, mint a nőknek, tehát egyenlően veszik ki a részüket abban is, különben nem kapnak támogatást meg hasonlókat, szóval ebben az esetben fair play. Bár a szülést még mindig a nőkenek kell végigcsinálni... ha mondjuk közben a pasit folyamatosan tökön rugdosnák, míg a nő vajódik és kapna egy igazán hatalamas gyomrost a kitolásnál, akkor azt mondanám egyenlőség van. :) :) :)
2013. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Eleve hülyeségnek tartom a kötelező sorkatonaságot. De ez az emancipáció lényege. Ha nem tennék kötelezővé mindkét nemnek, nem lenne emancipáció.
2013. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Az oké, hogy ha sorkatonaság van, akkor hívják be a nőket is. Elvégre ez elvileg arra jó, hogy amikor éles helyzet van, legalább valami alap kiképzése legyen a behívottaknak.

És mivel éles helyzetben nőket is behívhatnak, nem árt, ha nekik is megvan ez a kiképzésük.


Azzal van csak problémám, hogy amennyire tudom, a 21. században éles helyzetben már rég nem a hadsereg létszáma döntő, sokkal, de sokkal hatékonyabb egy kis profi, mint egy nagy amatőr sereg. Ezért nem értem, miért jó a sorkatonaságot megtartani, pláne kiterjeszteni. De tudom, a kérdés nem konkrétan erre vonatkozott :)

2013. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Azt el tudom képzelni, hogy egy női szakasznak egyszerre jön meg a menstruációja, mindenki görcsökben fetreng. Nem előny ez a katonaságnál.
2013. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a menszesz úgy halottam a testileg edzettebb nőket nem zavarja annyira.itt van vmi összefoglaló.


[link]

2013. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, de nemcsak az edzettebbeket sorozzák be, hanem sorkatonaságnál azt is viszik, akinek fájdalmas a menstruációja.
2013. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi értele.

Más nézőpontból, azért kiváncsi leszek, hogy ha pár év múlva pszichológusok, szociológusok írnak tanulmányokat. Mert, hogy elég sok Norvégiában is a bevándorló a norvég lakossághoz képest. Sok afriaki és muszlim vallású. Azokat a nőket hogy fogják besorozni? Kendőben, hosszú ruhában járnak, nyelvet nem vagy alig beszélik, nem iskolázottak, 18-20 évesen 2-3 gyerekük is lehet. Ideológiailag sem hiszem, hogy meggyőzhetőek, hogy ez nekik kötelességük, a Norvég Államért meg kell tenniük, istenre(?), királyra(?), alkotmányra(?) felesküdve.

2013. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Éppen esetükben tenne jót egy kis integráció. Be fogják, ha hiszed, ha nem. És elég kemények lesznek azok a csajok, talán jobban mint az elpuhult fehérnép. Az iszlám országokban is lassan radikálisabb formában harcolnak a nők a jogaikért, mint errefelé, mert megedzette őket az élet.
2013. júl. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, és nem vagyok nagydarab, sem az átlagnál erősebb, sőt. Teljesen átlagos nőies nő, és ezért lehet, hogy nem erre a válaszra számítasz, de....Nekem semmi bajom nincs ezzel. És nem csak emancipációs okokból! Azt tudomásul kell venni, hogy a lakosság kicsivel több mint fele nő. Na most, reméljük-mert én is remélem-hogy lehetőleg még sokáig béke lesz és nyugalom, de mi van, ha mégse? Az a nő, aki tehetetlen, egy háború esetén passzívan várja, hogy meghaljon, de még előtte páran megerőszakoljk, miért nőiesebb, vagy tiszteletreméltóbb, mint az aki harcol? Én azt gondolom a honvédelem az állampolgárok közös felelőssége. Ez a női besorozás csak elsőre tűnik furcsának, de ha belegondolsz, teljesen jogos. Én örülnék neki, ha vészhelyzet esetén tudnám, mi a dolgom, hogy kell fegyvereket használni. Inkább védekezem, mint hogy áldozattá váljak. Ez az egyik. A másik, nézd meg pl Izraelt, sok dokumentumfilmet láttam az ottani női katonákról, teljesen normális, magától értetődő dolog, hogy ott ők is kiveszik a részüket a honvédelemből. Vagy pl nézd meg a kurdokat. A kurdok nem egy emancipált nép, nincs nemi egyenlőség, a nők 70%-a nemiszerv csonkításon is keresztül megy, durván férfiközpontú társadalom. Mégis, az asszonyaik ugyanúgy katonáskodnak, és láthatjuk milyen hatékonyan léptek most fel az ISIS ellen, védve saját területeiket. Na ez a nem mindegy. Szerintem ez nem emancipáció, vagy nőiesség kérdése, mert a háború nem fogja kérdezni, hogy nő vagy, emancipált vagy, vagy nem vagy emnacipált, a háborúba bele szoktak dögleni az emberek, a háborút mindenki elszenvedi, a kérdés az, hogy legalább megpróbálunk, és tudunk e valamelyest küzdeni az életünkért, és a hazánkért, vagy a teljes önfeladást választjuk nőiesség címszó alatt?

Úgyhogy nekem nincs bajom, még úgy sem, hogy biztos vagyok benne, hogy lennének nehézségeim a kiképzés során, és nem akarok háborút de azt hiszem a mai fiatalásg annyira kényelmes, lányok fiúk egyaránt, hogy szerintem egyik nem képviselőinek sem árt egy ilyen egy év, sőt.

Azt csak mellékesen teszem hozzá, hogy nyilván egy Norvégia szintű országban koránt sem úgy működik a honvédség, ahogy nálunk annak idején...teljesen mások, jobbak a körülmények, korszerűek, és hatákonyak, tehát a feltételek is adva vannak ahhoz, hogy megfelelő kiképzést kapjanak az állampolgárok, és ne csak egy vicc legyen az egész.

2016. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!