Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embert, aki...

Ismertek olyan embert, aki már elérte a Nirvánát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kurt Cobain. Bocs, de nem hagyhattam ki :)
2013. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző: ez olyan volt, mintha azt írtad volna: Szaud Arábia bekerült a foci VB-re... miközben, tegyük fel, ők rendezték - jó, hogy bekerült. ;)
2013. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz Nirvana alatt. Az elvont fogalmak alatt majdhogynem ahány ember, annyi félét ért. Szóval írd körül, az pontosabb.
2013. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az állapotot értem, amit egyébként igen, Kurt Cobain elért.;)
2013. jún. 17. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érted. Ez csak egy szó. Pontosítsd, milyen vonással, képességgel, élménnyel rendelkező emberre gondolsz?


Egyébként érdekel engem, h miért tetted fel a kérdést.


(Cobain-ról, v bárkiről honnan tudhatnád, milyen tudatállapotokban volt?)

2013. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Buddhanak sikerult. Ezt irja a google. :P

(Cobain nemcsak hogy elerte, evekig o volt a frontembere. HAHA:p)

2013. jún. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen csak kíváncsi vagyok, mivel szívesen megismerkednék ilyen emberrel.


Hogy Kurt Cobainról honnan tudom?

Igazából az eddigi tapasztalataim alapján én azt vettem észre, hogy akinek rossz volt a gyerekkora, az mindig antiszociálissá, vagy akár 'mássá' válik. (Vagy lehet, hogy pont azért alakulnak ki viták, mert a gyerek más?)

Ott van például Sylvester Stallone, Eminem, vagy Feldmár András.


Kurtnek is elváltak a szülei, sokat tv-zett és híd alatt is volt (ezek szerint talán volt elég ideje ahhoz, hogy kérdéseket tegyen fel magának, és biztos magányosnak is érezte magát)


Emellett szerintem a punk rock nézetei szinte/vagy teljesen ugyanazok, mint az anarchizmusé és a buddhizmusé, vagy legalábbis van valamilyen pszichológiai köze a háromnak egymáshoz.


És még mielőtt bárki azt mondaná, hogy keverem a szezont a fazonnal, annak ajánlom, hogy nézzen utána egy kicsit a dolgoknak;).

2013. jún. 26. 16:22
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, tényleg írtam mindenről, csak arról nem, amiről kellett volna.


Olyan emberre gondoltam amúgy, akiben már nincs semmi rossz, mindenkit szeret, és mindenki iránt empátiát érez.

2013. jún. 26. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:

A felszín alapján ítélsz, következtetsz, és nagyon kevés, JELENTŐSEN EGYMÁSTÓL ELTÉRŐ szempontot vizsgálsz meg, amikor véleményezel adott dolgot. (Kb 2 dimenziósan gondolkodsz, 3D helyett.)


Nem lehetsz több 20 évesnél, vagy ha nőnemű vagy, 22-nél. Bár a gyerekek kisebb része már 12-13 évesen is mélyebben gondolkodik, de az a ritkább.

2013. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!