Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romkocsmákba járó művész,...

A romkocsmákba járó művész, bölcsész, hipster arcok miből élnek?

Figyelt kérdés
Néha látok ehhez a szubkultúrához tartozó embereket, társaságokat, akikben mindig irigylem, hogy olyan szabadnak látszanak, megfogták az élet "jó végét" evvel az értelmiségi léttel, ugyanakkor azon tűnődöm, hogy miből tartják fenn magukat? Mind tanítanak, publikálnak? Habár abból túl nagy lábon nem lehet élni.. Miből telik szórakozásra? (Mert többnyire szabadidős tevékenység közben látom az illetőket. Gondolom már nem mind egyetemisták.)
2013. jún. 21. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Az értelmesebbje dolgozik, újságíró, meg ilyen szerkesztőségeknek a dolgozója, meg ilyen elvontabb munkáik vannak

Valóban nem kereshetnek jól, csak annyit amennyi elég a lakhatásra ruhára, szórakozásra

2013. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A művészek nevében tudok nyilatkozni. Nem is a nevükben, én nem tartom magam annak, inkább róluk, hiszen egy körben mozgok velük. Színházban dolgozom, így elég sok színész, rendező, író barátom lett. Tévhit, hogy keveset keresnek, nagyon is jó pénzt kapnak, bár színházfüggő is. Szóval ők ebből finanszíroznak. Van egy pár, akinek mellékes is van saját vállalkozásból, hiszen érdemes több lábon állni, sosem tudni, kire, meddig van szükség az adott helyen, utána meg ki tudja, mennyi idő új színházat találni. A többieket nem tudom, de szerintem aki pl tanít, az vállal magánórákat, ilyesmi. Írók meg írhatnak felkérésekre beszédeket, különböző rövid kis szövegeket is akár.
2013. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Újságírással én is próbálkoztam, de olyan jelképes összeget ígértek cikkenként több helyen, hogy az valami félelmetes. "Rendes" főállású munka mellett meg nincs kapacitásom ilyesmire. Ezért tűnődtem múltkos is, mikor egy kisebb kiállításon voltam sok különböző korú alter arc között, ők vajon hogy tudják ezt az életformájukat fenntartani irodai/céges robotolás nélkül.

2013. jún. 21. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Talán a szüleikkel laknak még, ha apuci nem kéri, hogy adjon bele a rezsibe, anyuci bevásárláskor az utolsó tubus fogkrémet is állja és persze mindennap főz az icipici harmincas fiára/lányára, akkor gyakorlatilag az összes pénzük mehet az olcsó sörre, a turkálós ruhákra, és könyvekre, ezt nem olyan nehéz kigazdálkodni.
2013. jún. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
24%
Seggük alá van tolva minden
2013. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Zala megyében ismerek egy ilyen irodalmi alapú alterkört (színházi emberek, költők, magyar tanárok, nyelvészek). Évekkel ezelőtt én is velük tartottam. Mindenkinek van egy olyan 100 ezer körüli alap fizetése valahol (iskola, színház, újság, reklámcég). Erre néhanap rájön ez+az. Vannak jobb családból származók is, akiket hátulról támogatnak.


Azóta estem ki a klubból, amióta anya vagyok. A körben ugyanis nincsen senkinek sem gyereke. Nemcsak a huszonéveseknek, de a harmincas, negyveneseknek sem...


Akinek pedig nem kell gyerekre költenie, az simán kijön 100 ezer + valamiből úgy, hogy a fél napját a kricsmibe tölti.

2013. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
89%

Nekem a bátyám (23/F) tipikusan ez a művészi lélek. A szüleim mindent alá tolnak még akkor is, ha nekik nem jut mi enni, mert képes volt velük elhitetni, hogy ő lesz a következő J. K. Rowling, esetleg George R. R. Martin vagy Armani. Pontosan, a könyvírástól, divattervezésen át már minden hülyeséget kipróbált (fest, fényképez stb. stb.).

1 évet járt divattervező képzésre, 0,5-1 évet grafikusnak. Most valamelyik főiskolán vagy egyetemen van (valamilyen büfé szakon).

A szüleim fizették neki a képzéseket, a kollégiumi elhelyezést és a többi tevékenységét (szórakozás, ruházkodás stb.). Több száz ezer Ft-ot fizettek neki az elmúlt 5 évben a projektjeire, vagy egy tucat kiállítása volt (festmény, fotók). Többször finanszírozták neki a ruhakollekcióinak a megjelenítését. Eddig ezekből 1 fillér haszon nem folyt be és ő az életében 1-szer dolgozott diákmunkán amit 1 héten belül ott is hagyott, mindent az anyámék állnak neki.


Nekem bezzeg érettségi után nem voltak képesek még a kollégiumot sem állni, ezért nem mehettem egyetemre. Múlt évben költöztem el tőlük, év végén megyek külföldre. Még volt pofája az anyámnak múlt hónapban felhívni engem, hogy segítsem ki őket, mert nincs elég pénzük hónap végére, persze egy forintot sem adtam nekik.


Ja tényleg, a barátai. A többség korabeli (szóval nem tanárok, színészek), egyetemisták. Sajnos többször is volt velük szerencsém összefutni és eszmecserét folytatni. Egy kis részük jár diákmelóra, de a többség tehetősebb családból származik így a szüleik vígan eltartják őket. Pl. most mentek csoportosan Balaton Sound-ra (bátyám is). Amúgy sokuk nem olyan hihetetlen művelt mint amennyire előlátásra hinnénk, sőt 1-2 elég sznob.

2013. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon érdekesek!
2013. júl. 12. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!