Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor mi is a helyzet a...

Most akkor mi is a helyzet a történelmünkkel?

Figyelt kérdés
A jelenlegi álláspontok alapján a magyar nyelvet a finnugor nyelvcsaládhoz sorolják azonban ez a nyelvi hasonlóság ad a történészeknek okot olyan következtetésekre melyek a Magyarokat a Hantik és Manszik Uráli népekkel hasonlítsa össze sőt egyenes rokonként állít be minket civilizálatlan hordákkal és ezeknek a vándorlásával a Kárpát medencébe kötik öszze a honfoglalás fogalmát (Ez szerepel az orosz wikipédiában sőt ezt Magyar történészeink is megerősítik).Nem vagyok történész azonban azt tudom hogy egyetlen krónikánkban (és nem csak a miénkben!!) sem esik szó az Uráliakról és az azokkal való rokonságunkról,a kultúránk és hadviselésünk is a Hunokhoz köt minket inkább azonban ezeket a lehetőségeket már régen elvetettük.Egyszóval az a lényeg hogy dúrván fogalmazva a Magyar nép egy civilizálatlan,háborúkat elvesztett horda amely menekülésében átvonult a Kárpát medencébe és alapított magának egy királyságot.A szlávok pedig úgy tartják hogy ők civilizáltak minket,és én igazat is adok nekik ha mi valóban egy Uráli horda vagyunk.Meg kell mondanom Magyarként már nem is érzek semmi büszkeséget hiszen mi senkik vagyunk és ezt is tanítsák nekünk az iskolákban,egyetemeken és ha ez az igazság akkor nagyon elszomorító.Kisebb reményt adott nekem egyes történészek munkájának olvasása (valóban történészekről van szó nem csak dilettánsokról mielőtt letámadnátok (példaúl László Gyula munkái)) melyek nem teljesen értenek egyet a mai állásponttal azonban a fórumokon őket is álltudósoknak kiáltsák ki és kirekesztik a nézőpontjukat.Ott van még bizonyitékként a kétezres években elvégzett genetikai vizsgálat mely tisztán kizárja az Uráliakkal való rokonságunkat antropológilailag (azonban szerintem ez arra is utal hogy mi nem tőlük származunk) de a finnugor elmélet még mindíg szilárdan áll és nem tudom hogy vajon politikai okokból vagy valóban van rá nyomós okuk.Nem tudom hogy mi az igazság és hogy miben lehet hinnem és ez nagyon zavar.Rossz érzés így Magyarnak lenni hogy nincsenek olyan őseink a honfoglalás előtti időkből melyekre büszkék lehetnénk.

2013. jún. 26. 14:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána Paál Zoltán munkáinak, az Arvisuráknak!


[link]

2013. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ajánlanék egy könyvet:

[link]


Magyarország neve HUNgária. Ez vajon VÉLetlen?

2013. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"a Magyar nép egy civilizálatlan,háborúkat elvesztett horda amely menekülésében átvonult a Kárpát medencébe és alapított magának egy királyságot"

Remélem, tisztában vagy azzal, hogy a Kárpát-medence ez időtájt lakott volt, így pár avar és szláv törzset le kellett győznünk, hogy megvethessük a lábunkat. Szerinted erre képes lenne egy menekülő, legyengült nép? Bár nem vagyok a kettős honfoglalás elméletének a híve, meggyőződésem, hogy egy céltudatos, előre megtervezett esemény volt.

2013. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!