Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiataloknak (tizenévesek...

A mai fiataloknak (tizenéveseknek) hogyan van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés
Cigi, pia, legújabb divattelefonok (iPhone 5, SGS4), energiaital, gyorskaják, meki, Cola, divatos ruhák-cipők, fullcap sapkák, armani parfüm, méregdrága napszemüveg, arannyaklánc, karóra?
2013. jún. 29. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A szüleiktől.
2013. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szüleiktől
2013. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt a szülőktől, de azért közöttük is van, aki megdolgozott érte.

(Többek között én is ilyen voltam, így is tudok most vásárolni az egyetem mellett, saját pénzből, külön munka nélkül is.)

2013. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
azért berúgni nem olyan költséges dolog...
2013. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, pl.: hol laksz, mert ha azt mondod, hogy Rózsadombon, vagy Csillaghegyen akkor nem csodálkozom, am. igen a szüleiktől van a pénz, én mondjuk 6K-t keresek ösztöndíjjal havonta, de nem hordok márkás dolgokat, nem eszem gyorskaját túl sokszor 1,5 havonta 1x, nincs méregdrága napszemüvegem, nincs aranynyakláncom, órám van 2 az egyiket örököltem, másikat még külföldön vettem kb. 2800Ft-ért, sony erricson v640i-m van (nyomógombos), am. most egy s2-re gyűjtök használtan és kb. ennyi, a környékünkön sok a gazdag sajnos...
2013. jún. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Apa, anya, nagyi, és rajtuk keresztül a pénzintézetek...
2013. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Mert a szüleitől kapnak azért. És ezt általában hisztivel, rosszabb esetben fenyegetéssel szerzik meg.

Példa a szomszédom gyereke. Ő egy lusta semmirekellő 17 éves fiú aki csak ül otthon, eszik nézi a TV-t és ül a gép előtt. Arra nem volt képes hogy az anyjának segítsen egyszer felvinni egy íróasztalt az első emeletre ami a bejárattól volt 1 lépcsőnyire szinte tehát nem is kellett volna olyan magara felvinni, de nem az anyja akkor engem kért meg rá, mert a fia TV-zik és nem akarja őt zavarni-.- Akkor én vittem fel plusz akkor a haverom is segített hogy mégse a nőnek kelljen cipekednie az asztal egyik felét.

És ő is pénzeli a gyerekét, ugye csúcsmodern okos telefonja van, amit én is úgy engedhettem meg magamnak egy olcsóbb tipust persze hogy részletre vettem és még közel sincs ahhoz a szinthez mint ami neki van.

Akkor persze cigizik orrba szájba, meg ő csak drága, és egészségtelen ételeket hajlandó megenni, plusz minden nap chips, meg keksz és csoki, 120 kiló a gyerek és csak ül otthon.

Az mondjuk engem nagyon meglepett hogy egy bombázó szőke lánnyal jár, de vele szemben is smucig inkább, mert alig ha vesz neki valamit. Múltkor is éjszakás után amikor délelőtt aludtam arra keltem fel hogy ordibálnak egymással hogy a srác egy egyszerű ebédet is sajnál tőle. Élvezet volt 12 órás éjszakai műszak után erre ébredni, amikor még volt hátra még 1 műszakom....

De a legdurvább az hogy egyszer amikor a társasház hátsó részén voltam a közös udvaron az egyik felső szomszéddal szereltük az autót akkor tisztán ehetett hallani hogy a srác az anyjával ordibál mert az anyja nem volt hajlandó adni neki ezer forintot adni neki cigire....

Az anyja volt hogy egyszer betegen náthásan ment le a kamrába gyújtóst aprítani meg fát felhordani mert a fia játszott és nem ért rá, egy 10 percre hogy begyújtson még azt sem tette meg, közbe a beteg anyja képes volt lemenni a hideg tárolóba fáért, és még dolgozni vele.

Én nem szólok a sráchoz mert az anyja sajnos védi pedig ráférne már egy alapos fejmosás. Amikor még nem laktunk itt, akkor mesélték a szomszédok hogy a srác az anyjától valami nagyon horror összegért akart telefont venni, és mondta az anyjának hogy vegye meg neki mert az kell. Az anyja mondta hogy most nincs pénze hogy kitudja fizetni, erre a fia akkora balhét csapott hogy összetörte a vázáit, összetörte a fali képeket, meg amikor az anyja túlórázott ész nélkül akkor a srác még a kész ebédet is kiöntötte a konyha közepére és még jól bele is taposott mert picit sósabb lett a kelleténél, és mondta neki hogy adjon neki egy tíz ezrest, mert ha nem akkor a fríssen festett falat is összekeni vele.

Persze azóta már nincsenek ilyen durva fenyegetések, de egyszerűen sakkban tartja az anyját a gyerek, és mivel apja nincs, így anyjával élnek ketten. Az anyja megismert egy férfit aki ugye nem volt valami pénzes, de akkor ugye az anyját nagyon szerette meg a srácot is kicsit gatyába rázta volna, nem fenyítéssel csak lelkileg, és a srác direkt elüldözte mert félt hogy vége a jó világnak.

Az én szüleim nagyon ritkán jönnek ide, mert messze laknak és apám nem tud mindig szabira menni mert valamikor hétvégén is dolgoznak és hétköznap meg többnyire én nem vagyok itthon csak a barátnőm, de ő sem mindig. És amikor a szüleim átjöttek akkor a srác a szüleim előtt szinte kidobta az anyja cserepes virágát, a lépcsőház elé plusz le is tördelte meg a cserepet is összetörte csak azért mert az anyja akkor nem érezte jól magát és inkább mirelit ebédet csinált mert az gyorsabb.

Azt hittem elsüllyedek szégyenembe még én, pedig nem nekem kellett volna egyáltalán, csak azért plusz az ordibálások, hiába szólok a srác bunkó is meg tesz a fejemre, pedig nekem sokan nem mernek beszólni. De mindegy egyszer megérdemelné ha megcsapnám.

Neki például ebből van pénze hogy kikészíti az anyját idegileg és az anyjának fizetnie kell azért hogy leálljon. Már 18 éves a srác végzett is a sulival és se munkája nincs, sőt suliba sem akar menni hogy kitanuljon egy szakmát, érettségije megvan neki nem is lett rossz állítólag, de egy jó OKJ-s szakmát még simán elvégezhetne. De mondta hogy most piheen mert fáradt majd 1 év múlva vagy tanul vagy elmegy dolgozni...

Pofám leszakad...

Bocsi hogy hosszú lett, de már jól esett kiírni magamból, meg ez részben válasz is.

2013. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Neked meg mi közöd van hozzá??Talán irigykedsz h ilyen rendes anyja van?Milyen emberek vannak úristen..
2013. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Aki így bánik az anyjával, az egy undorító féreg a szememben... remélem egyszer megkapja az élettől, amit ő adott szegény édesanyjának. Gyűlölöm, amikor valaki a szüleivel szemben folyamatosan tiszteletlen, és még csak meg sem becsüli azt, amit tesznek érte.

Én mondjuk sosem értettem, miért kell teletömni pénzzel a gyereket; én is kaptam pénzt, ha kértem egy keveset, de úgy örültem, amikor pár hónapja kaptam munkát, és nem kellett őket lehúznom még ezzel is. Eleve kicsit túl magasak már az elvárásaik az élettől; szeretnék, ha mindent megkapnának úgy, hogy semmit nem kell tenni érte. De ezek a kölykök fel fognak ébredni mint, amikor már nem lesznek ott a szülők, hogy fizessenek nekik, és maguktól is el kell valahogy tartaniuk magukat, amikor már nem lesz pénz a legújabb méregdrága telefonra, hacsak nem dolgozik meg érte rendesen.

2013. jún. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akiket látsz, azoknak valószínűleg (legalábbis legnagyobb részüknek) a szüleiktől.

Akiknek a szülők nem tudnak adni és ők maguk sem tudnak dolgozni, vagy amit keresnek, hazaadják, hogy segítsék a szülőket, na ilyenek is vannak, de őket nem látod plázákban, utcákon bandázni a legújabb telefonnal a kezükben, márkás ruhákban mutogatva magukat.

Szóval az általánosítás nem igaz, vannak olyan fiatalok, akiknek nincs mindenből a legújabb, legjobb, de ők nincsenek szem előtt.

2013. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!