Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigány népesség növekedése...

A cigány népesség növekedése miért ilyen alacsony?

Figyelt kérdés

Összehasonlításul Afrika népessége 1950-2050 között 230 millióról körülbelül 2190 millióra nő, közel megtízszereződik.

A legnagyobb termékenységi rátával rendelkező országok népessége ezen idő alatt közel húszszorosára növekszik (pl. Uganda 5-ről 95 milliós, Niger 2,5-ről 50 milliós, Szomália 2,3-ról 40 milliós országgá növekszik).


A magyarországi cigányság száma 1950-2050 között 200 ezerről 1,2 millióra, tehát csak hatszorosára növekszik, pedig nálunk sokkal jobbak az életkörülmények, mint Afrikában. Magyarországon kiterjedt szociális háló, segélyezési rendszer működik, míg Szomáliában, Nigerben szinte semmi sincs, maximum kapnak egy kis gabonát, gyógyszert, hogy ne haljanak meg.



2013. jún. 30. 10:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon jelenleg a cigány népesség növekszik, a magyar pedig csökken. Ez az ostoba törvényeknek köszönhető, mely a cigány élősködő családokat támogatja, a magyarok pedig nem tudnak családod alapítani a rossz anyagi helyzet miatt. Míg a cigányok elélnek egy házban 10-en is, és nem törődnek a higiéniával, addig sorozatban fogják gyártani a purdékat, melyek után kapják a segélyt. Magyarország pedig megáshatja a sírját a nemzetek temetőjében, ha ez így folytatódik.
2014. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Így van ahogy az előző válaszoló írta.

A buta alpári igénytelen cigány gyerek akit épp hogy csak átbukdácsoltattam az iskolában ahogy kikerült az életben az volt az első dolga hogy gyereket csinált hogy ne halljon éhen de szakmája semmi s dől hozzájuk a támogatás az önkormányzatból miközben egy szál fűkaszával jár kel a faluban és kocsmába is jut belőle. Én meg elmúltam 40, tanult és tehetséges vagyok és eddig sem tudtam egyről a kettőre jutni hogy legalább rendes munkám legyen és nősülhessek stb. Ezek meg szó szerint a pofámba röhögnek.

2017. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!