Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent a "Ship" szó?

Mit jelent a "Ship" szó?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy külföldön így szokták preferálni a párokat,de miért pont így hívják,és honnan jött?

2013. júl. 11. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a köznyelvben csak shipper vagy shippingként hallotam, ténylegesen párokra utaló shipet nem.


Illetve, a shipping az fiktív kapcsolatra utal.



Relationshipper > Rshipper > > shipper.


Egyfajta szlengként is felfoghatod.


Mint már említettem, a shipping arra utal, hogy két párkapcsolatban nem lévő személyt/karaktert a "shipper" (fanboy/girl) "összehozza" shippingeli valamilyen úton-módon (novellában, stb).


Azaz nem a valóságban létező párkapcsolat, hanem valaki által kitalált valami. Hülyén hangzik de van ilyen. Leginkább rajongótáborokhoz kötik ezt az egész shippinget, mert ők használják leginkább, fandomoknak nevezik másnéven őket (Harry Potter Fandom, stb.).


Ténylegesen nem tudni, mikor használták legelőször, de legtöbben az X-Aktákra vezethető vissza, amikor az interneten valaki egy romantikus kapcsolatba terelte a két főszereplőt.

2013. júl. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

N: Short for romantic relationship, popularized in fanfiction circles.


Szóval elképzelhetőnek tartom, hogy egy párkapcsolatot shipnek neveznek. Végül is ha arra utalsz, hogy párkapcsolatban akkor in ship, ha hajón vannak az meg on ship, szóval nem lehet összetéveszteni, Anna and Adam on a ship akkor hajón, ha in a ship akkor meg kapcsolatban.

2013. júl. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a preferál az viszont azt jelenti, hogy előnyben részesít. :)
2013. júl. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Ki kell hogy ábrándítsalak, de a preferálni szavunkat tökéletesen használta, mert lehet így is használni, tökéletesen ki lehet szedni, hogy mire céloz. Attól, hogy nem írta ki, hogy "Azt tudom, hogy külföldön így szokták preferálni a párok megszólítását" hanem lerövidítette, attól még tökéletesen lehet érteni mit akar.


Csak a gyökér magyar, mint például te is, beleköt mindenbe, mert nem vagy különb az utcán gengelő cigányoknál.

2013. júl. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MrPifta ***** válasza:
egyébkénr jelent még hajót vagy kiszállítást is
2013. júl. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#5 Mert te aztán nem kötöttél bele ebbe is, akkor most ki a hülye? Preferálni egyébként normális értelemben tényleg azt jelenti, amit elmondott az előtted szóló, nem feltétlen ebbe a szövegkörnyezetbe való a szó, még ha érteni is, mit akar vele kifejezni a kérdező. A magyar nyelvvel lehet játszani, de nyelvtanilag ez még nem így van, hiába ostobázol itt össze-vissza...
2013. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 11. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!