Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolnak a külföldiek a...

Mit gondolnak a külföldiek a túróról, a tejfölről, a lángosról meg a kürtőskalácsről?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találkoztam olyan külföldivel, aki elmondaná nekem a véleményét ezekről. Csak annyit hallottam, hogy a túrót nagyon furcsának tartják. A lángos milyen számukra? Nem tartják túl zsírosnak, és furcsának, hogy mi, magyarok hogy bírjuk ezt megenni? Tejföllel és a kürtőskaláccsal kapcsolatban meg nem hallottam véleményeket.


Légy szíves, írjátok le a tapasztalataitokat velük kapcsolatban. Érdekel :)



2013. júl. 12. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok nyilatkozni, hogy tavaly Balatonon, ahol nyaraltunk, miden este elmentünk fröccsözni, és mellettünk minden este két német pár kétpofára ette vidáman a lángost :D nekik nagyon tetszett.
2013. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán hungarikumok ezek. Sokan ismerik, nem ujdonság.
2013. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyira én sem tartom ezeket hungarikumnak, talán a kürtőskalácson kívül.

A lángos szeretete meg ki tudja... én sem szeretem, pedig magyar vagyok XD

2013. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs külföldiekkel kapcsolatban, viszont Svédországban láttam büfét, ahol "ungersk langos" kapható. Nevében magyar, de minden más tekintetben aligha van hozzá köze, valami tócsni-féleség megszórva lila hagymával. :D


Mondjuk a Wikipédia szerint a lángos magyar étel, más nyelvek is így nevezik.

2013. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!