Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bakelit lemezek porosodását...

Bakelit lemezek porosodását hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
Ha kiveszem a tokból, egyből rátapad egy csomó por, néhány hosszabb szőrszál :(.

2013. júl. 12. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


a link csak illusztráció, a termék itthon is kapható

2013. júl. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Felrakom a lemezt, elkezd pörögni, ezt a kefét meg feléhelyezem, és olyan lesz mint ha most venném ki először a tokból, fényes, tiszta?
2013. júl. 12. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a kefe csak a felületi port és szőrszálakat tünteti el. Nem erőkifejtéssel kell használni, hanem finoman.

A lemezed állapota nem javul radikálisan tőle, hiszen a fényesség elveszésének oka a barázdák kopása, ami nem forditható vissza. Ha jó minőséget akarsz, akkor már a vásárlásnál oda kell figyelni, hogy a lemez állapota a Goldmine Grading Standard szerint legyen megállapitva. De a magyar amatőr eladók nem forditanak gondot erre, tehát a vásárló zsákbamacskát vesz.

Te vagy az a felhasználó. aki pár napja nem tudta, hogy mi az a Discogs?

2013. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok. Ismerem a Discogs-t.
2013. júl. 12. 19:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a lemez amire gondoltam, hogy poros, még "mint" ha már mondtad a GGS-t, tehát nem játszottam még le egyszer sem, csak kivettem párszor a tokból, és elég poros lett.
2013. júl. 12. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja értem. Akkor a fent említett antisztatikus kefe, vagy antisztatikus törlőrongy a megoldás.

Esetleg antisztatikus belső tokok vásárlása is megoldás, de akkor az nagyobb befektetés (nyilván az ember nem 1 darabot vesz, ha vesz)

2013. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!