Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni akkor, ha a...

Mit lehet tenni akkor, ha a pénztáros a boltban egy termék helyett kettőt ütött be, és ezt csak egy órával később vettük észre?

Figyelt kérdés
Egy üveg oliva olaj helyett kettőt számolt fel, furcsa volt, hogy miért kellett ennyit fizetni, de csak otthon vettük észre. Hogy lehet ezt bebizonyítani, mi a szabály erre?

2013. júl. 14. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már semmit. "A pénztártól való távozás után nem fogadunk el reklamációt." Hogy a klasszikust idézzem. Persze ha jófej a boltvezető, visszaadja pénzt ha szóltok. De semmire nem kötelezhető.
2013. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rémuralom ***** válasza:
100%
Ha én lennék az a boltvezető, nem adnám vissza. Persze, majd minden jöttmentnek elhisszük, hogy ő csak egy olajat vitt haza, de kétszer van beütve... Ha ott helyben megnézed a blokkot (ja igen, remélem, ezt a tanulságot levontad, hogy ezentúl mindig megnézed a blokkot, amint megkapod), és furcsaságot tapasztalsz, akkor szólsz, és sűrű elnézéskérések közepette fogják korrigálni a hibát. Órákkal később, már otthonról visszatérve viszont tényleg legfeljebb jóindulat kérdése a dolog.
2013. júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha netán Lidlben vettétek, akkor ott veszi kamera a pénztárakat. Vissza tudják nézetni a felvételt, elvileg... Ha nem, akkor bukta, az első leírta...
2013. júl. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lidl-ben vettük! Mekkora mázli! Anyukám tuti rájuk veri a balhét. Az lenne még a kérdésem, hogy mivel leghamarabb holnapután tudna visszamenni oda, meddig lehet emiatt raklamálni?
2013. júl. 14. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
én bemennék aztán kiverném a tam-tamot
2013. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válszokat
2013. júl. 14. 22:37
 7/10 rémuralom ***** válasza:
100%
Kamerafelvételt sem osztanak meg bárkivel, nem az a biztonsági kamerák célja. A rendőrség kötelezheti őket erre, de ahhoz feljelentést kell tenni. Nem tudom, neked megéri-e az az ötszáz forint a rendőrségre mászkálást
2013. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy bárkivel is megosztják a kamerafelvételt. Viszont ez esetben - még ha a szabály azt mondja, hogy pénztártól való távozás után...stb. - szerintem az üzletvezető jóindulatán múlik, hogy visszanézeti-e a felvételt vagy sem.

Viszont az erre vonatkozó szabályok miatt holnapután már egészen biztos nem tudnak mit kezdeni, mivel nem tárolhatják a felvételt.

Egyébként én sem balhéznék 1000-1200 Ft miatt. De nem ez volt a kérdés...

2013. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy pár 100 forintos vmiért én tuti nem mennék vissza.
2013. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, az egyenleget érdemes nézni. Esetlegesen visszaszerzett egy két száz forintra egy órát áldozni. Jó kis órabér.

Továbbá ha kivered a balhét, abszolút biztos, hogy nem lesz eredménye. Még ha szépen kérnéd, elmagyaráznád a körülményeket...

2013. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!