Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beszédhibám (dadogok illetve...

Beszédhibám (dadogok illetve nehezen kezdem el kimondani vagy mondom ki a szavakat) van kis korom óta ami együrtelmüen lelki eredetü. Mit tehetek? Logopédushoz több évig jártam, nem segitett.

Figyelt kérdés
Igazából ez egy nagyon hosszu történet,zürös gyermekkorom volt a szüleim folyton veszekedtek,verekedtek tárgyakat vágtak egymás fejéhez,közben pedig egy szektába jártak (járnak)amiben elképesztő vallási szabályok vannak.Lényeg hogy én nagy nehezen kiszakadtam ebből,elköltöztem tőlük de ez a beszédhibám nagyon kis korom óta megmaradt,nem merek kiállni több ember elé beszélni,előadást kb 2x tartottam életemben,borzasztó érzés volt,pedig mindenki azt mondta hogy jól sikerültek és nem hallatszott a beszédhibám.Olyankor is előjön mikor egy személyjel szemben vagy kapcsolatban van valami konfliktus pl megfelelési kényszer,félelem stb.Eléggé összetett ez az egész,vannak időszakok mikor teljesen megszünik (pl mikor elköltöztem szüleimtől teljesen megszünt egy időre) de most hogy elkezdődött az egyetem megint előjött.Mindig szorongásszerü érzés,stresszes állapot van ilyenkor bennem.Meditócióval kéne próbálkoznom,egy ideig csináltam de el szoktam felejteni általában :S pedig biztosan segitene...nem tudom mivel szüntethetném meg ezt végleg.Érdekes hogy jelen van ha egy idegen pénztárossal beszélek és izgulok valamiért de ha egy 1000 éve ismert baráttal akkor is.Csakis a lelkiállapotomtól függ ez az egész,de most hogy egyetemre járok nem szeretném ha megkeseritené ez az életemet, majd a diplomámat is meg kell védenem, beszélnem kell több ember előtt stb.Nem tudom másnak is van-e ilyen problémája és hogy mit tett vele, aki tud valamit kérem irjon.Köszönöm
2009. okt. 19. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
És nem gondoltál rá, hogy megbeszéld ezeket egy pszichológussal? Szerintem segítene "kibeszélni" magadból a szorongást. Sok sikert :)
2009. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megtörtént,igaz nem pszichológussal,hanem a párommal akivel 2 éve együtt vagyunk nagyon sokat beszélgettünk erről és ez rengeteget segitett,de sajnos még midnig visszatérő probléma.Nem szeretnék kifogni egy Csernus-féleséget, nem hiányzik nekem...ha tudsz jó szakembert pécsett azt persze szivesen fogadom :)
2009. okt. 19. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát sajna csak Pesten tudnék... törekedj mindig a kiegyensúlyozott életre :)
2009. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!