Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Twist Olivér története...

Ha Twist Olivér története Magyarországon játszódik milyen helyzetekkel találkozhatott vna?

Figyelt kérdés
ugye a regényt 1838-ban írták, abban az időben ha idehaza esik meg Twist Olivér története egy magyar árvával, mire számíthatott volna? ő is belebotolhatott volna valami tolvajbandába mint az akkori Londonban? pl. akkor még tartott a betyárok garázdálkodása de az azok csak felnőtt rablók voltak nem gyerekek....mi a legvalószínűbb valahová elvetődik vidékre és ott éli le egyszerű körülmények közt az életét? nem tudom akkoriban hogy kezelték az árvákat itt
2013. júl. 30. 23:18
 1/5 A kérdező kommentje:
"nem üdvös dolog ha az emberek túlságosan az államra támaszkodnak és ingyen kapnak szállást és ellátást. a segélyezés nem jelent kényeztetést, az ember álljon meg a saját lábán" ezt mondták neki. akkor gyanítom itthon még nyomorúságosabban fogták fel:/
2013. júl. 30. 23:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvad el az Árvácskát. Az Magyarországon játszódik és magyar író írta.
2013. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, jóval később játszódik, de szerintem annak itt Magyarországon nem nagyon lett volna jelentősége.
2013. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
olvastam az Árvácskát de az egy jó évszázaddal utána játszódik, én arra lennék kíváncsi korábban a regénybeli időszakban mi lehetett volna itthon. konkrétan nem tudom hogy közel száz évvel ezelőtt is ugyanaz ment-e odaadogatta-e az állam nevelőszülőkhöz az árvákat mint Árvácskát bár ha Olivért is inas mellé küldték eredetileg akkor lehet itt is ez ment
2013. júl. 31. 00:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, Magyarországon ebben az időszakban kezdődött a reformkor. Országunk a Habsburg Birodalom része volt, a hivatalos nyelv pedig a latin. Szellemi fellendülés, a tudományos élet fejlődése beindult, de a szegények ebből valószínűleg nem sokat érzékeltek. Azt nem tudom, hogyan kezelték itthon az árvákat, de szerintem nem volt sokkal különb sorsuk, mint a londoniaknak... árvaházak voltak itt is, az árva gyerekek pedig nem várhattak túl sokat az élettől.
2015. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!