Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik vezetéknév leginkább...

Melyik vezetéknév leginkább cigány név. A Dakó vagy a Petrás?

Figyelt kérdés

#Cigány.roma
2013. júl. 31. 05:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2013. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még szerencse hogy mi kolompárok vagyunk
2013. júl. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kárpátia frontembere is Petrás :) Dakót még életemben nem ismertem...

Cigány nevek a Lakatos, Kolompár, Orsós, Bangó, Czirok

2013. júl. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Czirok még véletlenül sem cigánynév. Régi kiskun parasztcsaládok neve.
2013. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön minden cigány vagy Lakatos vagy Czirok... hogy ha tényleg onnan ered ahonnan te mondod, akkor bocsánat! :)
2013. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egyébként miért számít? Nekem az egyik unokatestvérem Lakatos. Akkor most kapásból le van írva...csak így ismeretlenül? Merthogy cigány név? S amúgy ki tudja kb. 1000 évre visszamenőleg igazolni, hogy egyszer sem volt cigány, sváb, horvát, török, stb. származású felmenője? Ha meg véletlenül kiderül, hogy alias Magyar Hunornak a szépapja török volt, rögtön letargiába esik. De nem szóltam, legyen ez a legnagyobb problémád meg még néhány agytrösztnek, hogy az adott vezetéknév cigány származású e...mert akkor az illető is 100% az és nem árt megtartani a 200 métert, még ha normális vagy nem is látszik rajta, hogy a kérdéses etnikumhoz tartozna...mert ugye a "vér nem válik vízzé", ha 1\3 vér is, akkor is genetikailag belé van kódolva, hogy leszúr, kirabol, megerőszakol. Biztos, ami biztos....200 méter.
2013. aug. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

én Czirok vagyok és 1 darab cigány rokonom sincs

és nem vagyok cigány 1 százalékban sem és az édesapám sem az nagyapám sem az ük apám sem senki nem volt cigány.....

2014. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!