Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németország - hogy tudok...

Lótusz szirmok kérdése:

Németország - hogy tudok kijutni olcsón, ha vonattal szeretnék menni? Kimondottan Rettenbergbe nem is lehet eljutni?

Figyelt kérdés

Kedves fórumtagok!

Régebben nézelődtem a máv elvira oldalán, ahol meg tudtam nézni, hogy kimondottan Rettenberg-be megy-e vonat. Nos igen, megtaláltam, hogy megy, és nagyon sok más helyre is voltak járatok a MÁV oldalán.

Most viszont nem találom. Ez az egész valahogy megváltozott, és a nemzetközi járatok menüpontban is csak néhány helyre megy el vonat Németországba.

Rettenbergnek még a közelébe sem! Pedig nekem az a célom.

Busz sem megy kimondottan oda, de olyan busz megy, aminek az állomása 50 km-rel Rettenberg mellett van.

onnan esetleg taxival eljutnék abba a buszállomásra/vonatállomásra ahonnan Rettenbergbe megy vonat/busz.

Onnan meg egyenesen mennék egy Németországi belföldi járattal Rettenbergbe.

csak épp ezzel az a gond hogy nagyon sok plusz költség.

ennél jóval olcsóbban szeretném az utat.

busszal pedig nem szívesen mennék Németországba, tudom, hogy többször meg fog állni helyeken, meg gondolom WC-re is lehet majd menni, de nem tudom, hogy be mernék-e vállalni 10 óra buszozást.

azt is utáltam amikor 3 órát buszoztam egyszerre.

volt már hányingerem is a buszon. a vonat sokkal jobb számomra.

a MÁV-on kívül semmilyen más vonatjárat nincs Németországba? Kimondottan Rettenbergbe, vagy annak közelébe?

Repülővel nem mennék ki, mert az 30.000 Ft csak oda.

még annak örülhetek, hogy ki tudok jutni 50 km-re Rettenberghez, onnan meg belföldi járattal el tudok oda jutni. de ez így sokkal drágább és gubancosabb is.

Valaki tudna segiteni, aki tapasztaltabb külföldi utazások terén?

Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 3. 21:39
 1/4 anonim válasza:

Nem neztem meg, merre is van a Rettenberg, de alapjaraton azt tudnam javasolni, hogy vagy a muncheni vagy a drezda-berlini eurocityvel menj ki, es onnet meg a bahn.de oldalan veve jegyet haladj tovabb. Az eurocity / euronight meglehetosen olcso, de rengeteg ido, igy nem biztos, hogy osszessegeben megeri majd.


A nemet vonatjegyet nagyon konnyen meg tudod venni online, en rengetegszer nyomtattam itthon a jegyet es a DB nem okozott csalodast. Ha IC-t hasznalsz odakinn, valoszinubb, hogy belefutsz majd valamilyen akcioba. pl. ha tobben mesz akkor olcsobb (max. 5 foig), de van amikor az az olcsobb hogy retour jegyet veszel elovetelben, egy adott vonatra.

2013. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, az első jól írja, az EC és EN vonatokra szoktak lenni akciós jegyek. Időben kell megvenni, mert elfogyhat, és akkor már csak drágább van. Én az EuroNight vonatot jobban szeretem, a fekvőhelyjegy se túl drága, és szeretek vonaton aludni. Németországon belüli jegyet is tudsz venni innét, kiadják a magyarországi nemzetközi pénztárban, de olcsóbb valószínűleg, ha közvetkenül a német vasútnál veszed meg online. A MÁV-tól telefonon és emailben is kérhetsz felvilágosítást, egyszerű kérdésekre szoktak tudni válaszolni (bonyolultakra nem, de a tied egyszerű). Sok sikert!
2013. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hálásan köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 4. 19:52
 4/4 anonim válasza:
(Első vagyok) Ha valami konkrét kérdésed lenne még esetleg, nyugodtan írj privit és megpróbálok segíteni :)
2013. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!