Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki lehet e jelenteni hogy az...

Ki lehet e jelenteni hogy az ukránok keményebbek mint a magyarok vagy sem? Ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
sokszor hallottam hogy az ukránok így az ukránok úgy, de szerintem a magyarok is elég kemények mivel egy népet a történelme edz meg. szempontok alapján gondolok a fizikai állóképességre, terhelhetőségre, mentális képességekre, stb.

2013. aug. 7. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
a jelenbe átültetve pedig mindkét ország szegény, és pl olimpián mégis gyönyörű helyezéseket értünk el, szembeállítván a körülményeket a teljesítménnyel. ez csak egy példa.
2013. aug. 7. 21:06
 2/6 hollófernyiges ***** válasza:
Régen rossz, ha egy népet azért dicsérnek mert "kemény". Ilyen alapon a szomáliaiak a legkeményebb nép a világon, de azért nem szeretnék szomáliai lenni.
2013. aug. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a nehezebb körülmények közt való boldolgulásban az emberek megacélosodnak, ezt látom a munkámban összehasonlítva a gazdagabb nyugati társadalmakkal és igen is dícsérendő. Ahogy a rabok kreativitása A börtönben serken úgy nálunk, vagy keleteuban magad összebarkácsolod ha nem mellőzheted szóval a kreativitás itt is kénytelen serkenni.
2013. aug. 8. 10:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen bizonyos szempontból jó, az USA még mindig tunyábbnak számít pont emiatt. A túlzott kényelem nem jó. Bár nyugaton egyre több tudatos ember van, hisz hozzánk nem jutott el a a "bio bumm"-nak hívott jelenség, egyre több ember odafigyel arra mit eszik, hogyan él. Persze itt is, de nem annyira, sok ember még mindig meg van elégedve a tesco minőséggel aztán csodálkozunk hogy betegségekben világelsők vagyunk. Ez nem pénztől függ pedig, csupán észtől és igényességtől. Tőlünk keletebbre meg azért jobb a helyzet mert annyira el sem terjedt a multi kultusz, tehát sok családban még mindig hagyományosabban táplálkoznak, minőségi ételekből, szóval nem is volt szükség bio bummra. Mo meg itt van a kettő között, már nem táplálkozunk normális háztáji ételekből, ócskaságokat eszik a többség, és a nyugaton terjedő tudatosság az átlagemberre nem jellemző. Mindegy, ez csak egy monológ volt.

A kérdésre: Ukrajna elég nagy ország, sokféle ember van, de ugye ez orosz hatás elég nagy és sok közös tulajdonságuk van az oroszokkal, a keménység egyértelműen jellemző rájuk. Szerintem egyik nép sem jobb vagy rosszabb és ha egy népet dicsérünk azt csak úgy szabad hogy közben mást nem szidunk (ez nem neked szólt, hisz itt nem szidott senki senkit). A magyarok is kemények bizonyos szempontból, de nem ez a fő jellemzője a magyar népnek. Hiába volt sok sorscsapás, a magyarok különlegesnek számítottak 1000 évvel ezelőtt is, inkább észben és kreativitásban voltak mindig erősek a magyarok (pl arányaiban nézve Mo-n van/volt mindig is a legtöbb feltaláló). Úgy tudnám ezt megfogalmazni a legjobban, hogy a magyar nép a többihez képest olyan, mint egy igaz gyöngy a sok színes és szép gyöngy között. Tehát a többi nép is érdekes, jó és szerethető, ez nem jelenti azt hogy valamelyik jobb mint a másik, de az igaz gyöngy azért mégiscsak különleges darab.

2013. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én amúgy pont emiatt szeretem K-Európát, ukrán barátaim is vannak, az oroszokra jellemző emberiesség és barátságosság rájuk is jellemző (bár az én ismerőseim az ország oroszos feléről vannak, a másik fele amire jellemzőbb az ukrán nacionalizmust azt kevésbé ismerem), összességében érdekesebb számomra K-Európa mint a nyugat. Ja és természetesen a magyarokra jellemző amiket leírtál pl terhelhetőség, állóképesség, de ez nem feltétlenül a történelem miatt van így, hisz vannak népekre alapból jellemző tulajdonságok. De más a magyar mint az ukrán, szerintem ilyen szempontból nem is érdemes összehasonlítani, máshogy kemények.
2013. aug. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem. köszi a válaszokat!
2013. aug. 16. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!