Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikai állampolgárság...

Amerikai állampolgárság házasságon keresztül?

Figyelt kérdés

A férjemmel (amerikai) 4 éve házasodtunk össze és élünk együtt Massachussetts államban. (Itt legális a melegházasság) Azt szeretném kérdezni, hogy ha most beadnám a kérelmem állampolgárságért, azt kb. mennyi idő alatt kapnám meg + le kellene-e mondanom a magyarról?

Valakinek hasonló tapasztalata esetleg? Köszi.



2013. aug. 10. 03:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Miert emlited a meleghazassagot? Ti is melegek vagytok?


En ugy tudom, hogy az USCIS egyelore nem fogadja el az azonos nemuek kozott kotott hazassagot, ami feljogositana arra, hogy zoldkartyaert folyamodj. De ennek nezz utana az USCIS oldalon.


Raadasul eloszor zoldkartyat kell (illik) kerni, es majd csak utana lesz polgarsag!


Ha amerikai allampolgar leszel a magyarrol meg veletlenul sem kell lemondanod. En is magyar es amerikai vagyok es van ket utlevelem. Az USA es Magyaroszag is elismeri a kettos allampolgarsagot (vagyis nem tiltje) ellentetben mas orszagokkal, azt hiszem Austria pont ilyen, ott nem ismerik el a kettot.

2013. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Javitok! szerencsetek van, eleg friss a hir:

[link]

Juli 1tol be lehet adni a melegeknek is a zoldkartya kerelmet...

2013. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi az infót :) (Y)


Egyébként igen, azért említettem. :)

2013. aug. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!