Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
Egy hónap múlva fogom tölteni a 18.at, lány vagyok. Gimnáziumba járok, öt éves képzésre még van két évem, angolt és németet tanulok. Szeretek önkénteskedni. Eddig voltam menhelyen, állatkertbe, szeretetotthonban és erdőben is. Érdekel az egészséges életmód, a környezet megóvása, elesett emberek segítése. Emellett nagyon szívesen kertészkedek, szeretnék majd nagy kertet, hogy zöldséget, gyümölcsöt termelhessek. Egyik dolog, amit szeretnék véghez vinni, hogy kijutok Afrikába és segítsek embereken. Nem vagyok kitűnő tanuló és nem is szeretnék. Tehát így hallottak alapján, mi az a munka, amiben érezhetném hogy fontos az amit csinálok és számítanak rám az emberek, hálásak azért amit teszek?
2013. aug. 14. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem cikizésből, csak a kétszerennyi koromból adódó tapasztalataimból beszélek. Jótékonykodásból nem lehet megélni, ezt sose felejtsd el. Amúgy szép nagyon, ami érdekel és amire vágysz. Szerintem mindenképpen legyen valami szakmád, ami hasznos. Úgy értem, hogy valami olyan, amire az embereknek szükségük van. Lehet ez varrás, fodrászat, növénytermesztés. Tehát valami olyan, amivel a szegényebb rétegen is tudsz segíteni úgymond kétkezi munkával.Szerintem egy kertészeti suli tök jó lenne, azzal sokaknak tudnál segíteni. Ha mellette hobbiból megtanulsz varrni, az plussz nagyon jó. Nem szabni és kosztümöt készíteni. Nadrágot felhajtani, tök egyszerű nadrágot, szoknyját (gyerekeknek pl.) megvarrni, netán függönytszegni, akasztókat felvarrni. Tehát ami inkább a ház körül jön jól. Ezekkel a tudásokkal felvértezve szerintem te is jól elboldogulsz és hasznosat tudsz adni másoknak is.

Egyet hadd kérdezzek meg, mert pont mostanában hallottam a tévében hasonlót és nem hagy nyugodni. Miért Afrikába akarsz kimenni, mikor itthon is vannak nagyon szegény rétegek, akiknek elkelne az ösztönzés, a segítség, a bíztatás, a szakmai támogatás (pl. kertészkedne, de nem tudja hogyan kell, így az önellátás felé sem tud elindulni legalább részlegesen)?

2013. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rászorulnak itthon is, de sokan maguknak csinálják a bajt és sokan a romák közé is tartoznak. Na én rajtuk nem vagyok hajlandó segíteni, mert egy hálátlanok és mocskosak, tapasztalom napról-napra.

Másrészről szeretnék segíteni itthon is, akik nem maguknak csinálják a bajt, hanem tisztességes emberek, csak egy sajnálatos haláleset vagy beteg gyermek születése felborítja az életüket.

Engem valamiért mindig is vonzott Afrika és annyi árva gyerek mint ott, nincs máshol. Sokaknak meghalnak a szülei, mert nem jutnak megfelelő gyógyszerekhez, több millió gyerek árva, félárva, alig eszik egész nap, nem iskolázottak. Nekem ne mondja senki, hogy itthon is éheznek annyian, mert kapnak lehetőségeket, ott nem jár nekik mindenféle segély, hogy tartsák fent a családjukat, pedig vannak akiknek csak 1-2 gyerekük van és nem kólára meg chipsre megy el a pénzük, amit nagy nehezen megszereznek. Itt az árva gyerekeknek is van segítségük, akik nevelőotthonba kerülnek, mert rengetegen abból élnek meg, hogy befogadnak 3-4-5 ilyen gyereket és nevelik őket, nem kis pénzt kapva utánuk. Kapásból vagy 10 ilyen család van, ebben és a szomszédos faluban, akiknél vannak kint gyerekek. Arról ne is beszélve, hogy egész nyáron ingyen ehetnek, ha elviszik oviba, kapnak ott enni, illetve van nyári étkeztetés, minden gyerek kap meleg ebédet, aki rászorul. Itt nem fekszenek az útszélén, félholt emberek, akiket a betegség és az éhség leküzdött.

Szóval nem tervezem támogatni a 7-8 gyereket a semmire szülő embereket, mert egyszerűen kiver a víz tőlük.


Azzal pedig tisztában vagyok, hogy ebből nem lehet megélni, nem vágyok nagy életre, nem vágyok még csak gyerekre sem. Egy pici házra, nagy kerttel és szerető férjjel, ha nem adatik meg aki támogat, akkor majd egyedül. Egyébként nem gondolom hogy ne lennék talpraesett és ne tudnám megállni a helyem a világban. :)

2013. aug. 15. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!