Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a hulladékgazdálkodási...

Mi az a hulladékgazdálkodási technológus, meg a szennyvíz technológus?

Figyelt kérdés

A kukás, meg a szarszippantó?


Egyáltalán mi haszna van ezeknek?



2013. aug. 22. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Van tisztítás technológia is, magyarul takarító annak is az a haszna hogy szakmád van arról hogy takaríthatsz ami főleg a gépekre vonatkozik és azzal könnyebben elhelyezkedhetsz, csinálhatsz vállalkozást vele plusz ha a szakmával olyan céghez kerülsz akkor jobb fizetést is kaphatsz akár.

A hulladékgazdálkodás az annyi legalább is ahogy hallottam hogy nem feltétlen jelenti azt hogy a kukás autón kell állnod és dobálnod a szemetet, hanem a telephelyen szétválogatod ha úgy van vagy kezeled az újrahasznosítást, szelektálás, ez inkább erre vonatkozik.

A szennyvíz lehet szippantós is, de ugyanúgy lehetsz karbantartója vagy éppen a gyűjtőhelyen kell dolgozgatnod kezelned a gépeket meg az összes hülyeséget amit ott találsz. Nem kell csöves kétkezű rabszolga munkákra gondolni, lehet hogy elsősorban ezekkel úgy is azt találna az ember, de ha beindul a szekér akkor simán előrébb lehet lépni vagy jobb állást szerezni.

2013. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeknek fontos szerepük van szerintem bár nem vagyok szakmabeli.

Amivel az első foglalkozik szerintem:

Hulladék szakszerű elhelyezése, hulladék égetés, újrahasznosítás a környezetvédelmi irányelvek betartása mellett. Tehát gyakorlatilag olyan ember,aki figyel arra,hogy a megfelelő hulladék a megfelelő módon kezelődjön és a legkisebb környezeti ártalmat okozza.


A szennyvíz technológus pedig szerintem a szennyvíz szakszerű elhelyezését dolgozza ki és annak tisztítását, újrahasznosítását. Pl vannak nagy tárolók,ahol ülepítenek, szűrnek , baktériumokkal és növényekkel tisztítanak. El tudom képzelni,hogy pl biogáz előállítására használják fel a szennyvíz egy résszét stb..

2013. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!