Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, hogy az...

Mi a véleményetek, hogy az idei tanévtől rendőrök lesznek az iskolákban?

Figyelt kérdés

azért nem durva ez? ugye a drogozással indokolják, na de nem értem a dolgot.


1, ha drogozik is valaki, ugye amíg nem terjeszti, addig elvileg az ő különleges -és így fokozottan védett- adatát képezi, mint betegség. na ezek után vajon ki az aki ha akart is volna, ennek tudatában is mer egyáltalán bármilyen segítséghez folyamodni? (oké, tudom, már az új Btk-ban ez is más lett, de ennek ellenére se tiszta a kép)


2, és ezt hogy gondolják? afféle erkölcscsőszködés lesz ez? azaz ha valaki dohányzik, netán a wc-ben iszik és stb stb, netán két fiú puszizkodik és stb, azaz bármi ami szerintük nem fér össze a jelenlegi erőszakos álkeresztény szemlélettel, az majd közösségellenes lesz? majd rendőr bácsi mindjárt elviszi?


3, és a gyakorlati megvalósítása mégis hogy zajlik és mennyi pénzbe kerül ez a nagy semmi? mert az tök jó, hogy most megetették itt a népet, hogy a fiatalok védelmében majd aztán hű de vigyáznak rájuk, és így aztán rögtön megjavul az ifjúság, na csak azt hagyták megint ki, h az ifjúság se fogyatékos feltétlenül.

De és ez hogy fog kinézni? egész nap járkál egy rendőrpáros az iskolafolyosón?


4, aztán végül: vajon mindez mennyire vágja tönkre az eddig se nagyon létező bizalmas tanár-diák viszonyt?


Mit szóltok az egészhez? vajon eleve milyen alaphangulatot teremt az, ha az iskolában rendőrök masíroznak?



2013. aug. 27. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Most hallok róla először, de ha igaz, örülök neki. A tanárverések és a diákok egymás ellen irányuló megfélemlítései, időnként előforduló fizikai bántalmazásai aggodalomra adtak okot, így megalapozott, helyes döntésnek tartom. Itt is olvasni időnként olyanokat, hogy az osztálytársam fenyeget, hogy megver, követ, rettegésben tart, stb., remélem, a rendőrök jelenléte az iskolákban vissza fogja szorítani az ilyesmit.
2013. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz ez olyan komoly. :) Bemennek 5 percre, körbe járják az épületet, elhajtják a "hívatlan vendégeket", és ennyi. Majd gondolod a wc-be rád nyitják az ajtót? Jajj ne már! :)

Amúgy ez a mondatod full hülyeség : ha drogozik is valaki, ugye amíg nem terjeszti, addig elvileg az ő különleges -és így fokozottan védett- adatát képezi, mint betegség.

2013. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kb annyira lesz hatékony, mint sarokcsiszolóval körmöt reszelni. Ha egy komplett tanári kart meg tudtak kerülni, nem az a két rendőr fogja rendbe vágni a dolgokat. A helyzet sok iskolában tényleg szörnyű, OTT lehet pozitív hatása, de szerintem alapjában véve semleges vagy negatív.


Szokásos Fidesz-féle populista baromság.

2013. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ja hát okés akkor kb egyetértünk :)
2013. aug. 27. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Helyes.
2013. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

na azért annyira mégse helyes sztem, viszont szintén jó úton megyünk egy újabb kellékkel a fiatalok teljes tönkre tétele felé.

Biztos olvastad, már megjelent egy olyan cikk, hogy "kitették az iskolapszichológust, helyére beköltözött az iskolarendőr"


na hát ez így magyar módra a problémamegoldás valóban, egyszerűen felháborító na. de most már lassan tényleg azon a ponton vagyok, hogy eddig csak a középiskoláig jutottunk a menekülési szintekben (ez jól megfigyelhető tendencia, régebben csak egyetem után mentek külföldre, aztán inkább már az egyetemet is kint végzik sokan, miután szétcseszték a magyar felsőoktatást, na most meg már nem csak ott tartunk, hogy középiskolákból is menekülnek az értelmesebb fiatalok és már azt is külföldön végzi a tehetősebb réteg, de lassan az általános iskola is nagy kérdéssé válik).


Ez most csak egy hozadéka az egész folyamatnak, de szal ez a "pszichológus helyett rendőröket az iskolába" fantasztikus ötlet ez egyszerűen már hajmeresztő ... Teljesen logikus, az okos rendőr majd megoldja a fiatalok problémáit, ja hogyne.

2013. okt. 1. 08:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Én gyakrabban olvasom, hogy fiatalok és szülők teszik tönkre a másik gyerekét vagy a tanárt vagy az intézményt.
2013. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez is igaz! de erre nem egy rendkívül jó képességű rendőr a megoldás, hanem pl az az iskolapszichológusosdi nekem racionálisabbnak tűnik.
2013. okt. 1. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!