Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Mit tehetnék?

Velem van a baj? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy 16 éves vagyok, és nem sok barátom van, nem ittam, és nem is fogok alkoholt inni, amíg 18 nem leszek, nem cigiztem, (és nem is szeretnék azt soha) nem káromkodok 7/24ben, és ezért nem tudtam beilleszkedni (és nem egy szar suliba járok, szerintem), a legtöbben az osztályból cikiznek, pedig nem adtam rá sok okot, szerintem jól tanulok, és edzésekre is járok, néha úgy vagyok vele, hogy megverném őket, de nem tudom rávenni magamat, hogy valaki mást bántsak, bármennyire is megérdemelné... Tudom, hogy hülyén hangzik, hogy azt gondolom, hogy én vagyok a hibás, de azért csökken az ember önbizalma ilyen esetekben.... Mit lehetne tenni?
2013. aug. 27. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen nem veled van a baj. Sajnos manapság sok kamasz (megkockáztatom, hogy a kamaszok többsége) úgy gondolja, hogy a jó rossz, a rossz pedig jó, azaz dohányozni, piálni, káromkodni menő, jól tanulni, egészségesen élni és kulturáltan viselkedni pedig ciki. De attól, hogy a többség kútba ugrik, neked még nem kell. Tudom, hogy milyen nehéz kitartani mindamellett, ami helyes, úgy, hogy a többség - jogtalanul - lenéz ezért, de TARTS KI! Az a tudat motiváljon, hogy neked van igazad.

Nem kell megverni őket, a legtöbb, amit tehetsz, hogy kerülöd a konfliktusokat. Van élet az iskolán kívül is, keress barátokat máshol, ha az osztálytársaid között nem igazán vannak olyanok, akikkel hasonlóképpen gondolkodtok.

2013. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kivehető a kérdésed leírásából,hogy a környezetedet tartod hibásnak, nem pedig magadat. Fel kellene ismerni a valódi problémát. Lehet,hogy tényleg hülyeékkel vagy körülvéve, próbálj máshol (edzés, hobbi) barátkozni.
2013. aug. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem így leszel ép elméjű felnőtt ember. Nem érdemes belefolyni ebbe a tizenéves menőzésbe.Én (25L) a te korodban kicsapongó életet éltem (alkohol,fű) és talán ettől lett az átlagnál rosszabb a memóriám.De az is lehet hogy alapból ilyen vagyok :) Viszont a lényeg, hogy a párom (29) hozzád hasonló volt, és nagyon tisztelem, becsülöm érte.Ritkák ma az ilyen úriemberek, akik szépen beszélnek és tisztán látnak.Ugyanakkor alkalomadtán, amikor a szocializáció is szükséges, 1 üveg sör megengedhető,bajod nem lesz tőle,asszimilálódj csak normálisan.A többiek is talán csak azért cikiznek,mert vetélytársat látnak benned akinek van saját véleménye és önuralma,ez furcsa nekik.Élj úgy, hogy azt halálodkor öröm legyen visszanézni, nekem ez beválik ha erre gondolok.Remélem sikerült legalább egy hasznos gondolatot írni neked.Sok sikert :)
2013. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)

Próbálok iskolán kívül barátkozni, vannak is edzésen normális emberek, de heti 5 nap van iskola, nehéz elviselni, kicsit elment a kedvem, motivációm, de most újra kezd visszajönni, köszönöm :)

Iskolát meg nem nagyon szeretném váltani, mert jók a tanárok.

2013. aug. 27. 13:31
 5/5 anonim válasza:
Biztos van olyan társaság, amiben jó el tudsz lenni, ha nem egy lakatlan szigeten, vagy egy kis elszigetelt faluban laksz. Járj vmi olyan helyre, tanfolyamra, sportra, ami érdekel.
2013. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!