Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az összes Punk Anarchista?

Az összes Punk Anarchista?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

ezek szerint nem..

2013. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 rajcziz ***** válasza:
Nem. Rengeteg politikai irányzat jellemző közöttük a szélsőjobbtól a szélsőbalig.
2013. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sándorjános ***** válasza:

Nem. A mostani értelemben nem kell feltétlen politikai nézetet társítanod egy irányzat kövezéséhez. Pl: Nem kell értenie a földműves munkához valakinek, aki csárdást táncol. Ami régen egy szubkultúrán belűl egységes volt, az több apróbb követendő, vagy elítélt viselkedésre bomlott szét. Számomra már minden egyenesbeszédü fiatal, akinek mindegy, hogy mit hallgat/játszik és milyen minőségi, csak dübörögjön a zene, az már a zenestílus értelmében punk szemléletű.

Persze az igaz, hogy a 70-es évek punkjai erőteljesen baloldaliak voltak, szemben a jobbos skinhead mozgalommal, ami a skinheadek megváltozását eredményezte, ahogy a punk is lazított a baloldali behatáson (főként a szovjetunióval való szembesülés, majd annak bukásának hatására). Félreértés ne essék, ma is élnek mainstream punkok, de ez már ritkább. A punk mozgalom is átértékelődött, definizálódott lásd: Surfpunk, Mainstream punk, Californian punk, Angol újhullám punkjai stb...

2013. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem azért tipikusan anarchisták.
2013. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én nem találkoztam egy punkkal sem aki szélsőjobbos lett volna pedig ismertem egy párat

A szélsőjobbosok a skinheadek voltak


A punkok nem hittek azok semmiben sem a trógerkedésen kivűl és ártalmatlanok voltak, egy dologgal foglalkoztak minél több alkoholt és drogot tömni magukba és koncertekre járni, kiakasztani az átlagembereket az utcán a megjelenésükkel


Persze az anarchiás felvarrók fenntvoltak de szerintem az igazi punk korszaknak ami a 80-as-90-es évek elején volt Magyarországon már vége

Ma már emósok vannak ami olyasmi mint a punk csak egy fokkal öngyilkosabb verzió


Én nem látok punkokat már és a skinheadek is eltüntek már

2013. szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!