Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, feljelentett egy...

Mit tegyek, feljelentett egy étterem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja nyáron "ettünk" a barátnőmmel egy étteremben, de az étel egyszerűen ehetetlen volt ezért már az elején félbehagytuk és távozni próbáltunk. De fizikai erővel tartottak minket fogva.


Egyébként ezzel párhuzamosan tettünk egy feljelentést, hogy a lakásunkból eltűnt 3 kerékpár, most egy hónappal rá jött a hivatalos levél, hogy nem indítható eljárás.


Ennek ellenére ma reggel egy rendőr keltett, hogy be akar hívni meghallgatásra az étterem ügyében, merthogy fizetés nélkül távoztam onnan.


Annyira ideges lettem, hogy közöltem vele, hogy jogomban áll hallgatni és csak ügyvéd jelenlétében szólalok meg. Közölte, hogy (szerintem) elküldi az étteremben készült videofelvételt az ügyészségre. Tehát eljárás indul.


A (nem) fogyasztásunk értéke körülbelül 1500 forint lehetett, ez tudtommal bűncselekmény értékhatár alatti. Most tényleg emiatt b...ogatnak?


2013. szept. 10. 09:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Gondolom megy az ügy az ügyészségre, jön a vádemelés, aztán a bíróság, kiszabnak egy 150 ezer forintos büntetést valamelyik jogétlapról kiválasztott jogszabálysértésre hivatkozva, amit nem tudok kifizetni mert diák vagyok aztán mehetek a fogdába a füstösök közé?


Az ugyanilyen értékben eltulajdonított kerékpárjaimmal persze nem hajlandó foglalkozni a magyar rendőrség?

2013. szept. 10. 09:34
 2/6 A kérdező kommentje:

Volt már egy hasonló ügyem. Bkv ellenőrök fogtak le, hogy hamis a bérletem és 3 ember tartott fogva az aluljáróban amíg kijött a rendőr.


Most meg, pedig a rendőröknek is azt pofázták, hogy hamis volt, végül azzal gyanúsítanak (2 évre rá) hogy én ott elkezdtem verekedni velük. Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak ügyében vádemelés... tárgyalás még nem volt.

2013. szept. 10. 09:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval egy kicsit félek.... ráadásul egyetemen tanulok, totális létbizonytalanságban élek és még ad a szarnak egy pofont a magyar állam.... nagyon menő.
2013. szept. 10. 09:37
 4/6 A kérdező kommentje:
vonuljak önként a börtönbe? mert úgyis ezt akarják minden egyes embertől!!
2013. szept. 10. 09:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a módja, hogy fizetés nélkül távozunk egy étteremből!!!

Csodálkozol, ha feljelentenek?

Hamis bérlet? Hivatalos személy elleni erőszak?

Nem vágod kicsit magad alatt a fát?

Egyetemista vagy az ember azt gondolná, hogy akkor van eszed is.

2013. szept. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de nincs ügyvéded? Tőle kellene kérdezni.
2013. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!